JájsemRaibek

On je rozdílný vzduchový a vodovodní závit?

Vodovodní závit 1/2" mi nejde našroubovat na vzduchový závit, který se tváří jako 1/2". On není stejný?
Na vzduchojemu mám našroubovanou hadicovou výustku s převlečnou maticí. Tato převlečná matice jde našroubovat na 1/2" ventil, který má závit venku. Vodovodní fitinka (vsuvka) jde našroubovat na ventil, ale nejde našroubovat na venkovní závit vzduchojemu.

Nejlepší odpověď
anonym

Plynový závit je jemnější.

Další odpovědi
mosoj

Závity mají různé stoupání.