dust8

Omylem se při vytahovaní kabelu zpoza stolu přetrhl přívodní kabel dnes již neprodávaného hifi systému. Lze to opravit?

Opravil by to zkušený elektrikář, což je táta, nebo je nutné pomocí nějaké označení na kabelu koupit nějaký kompatibilní kabel?

Hifi systém jako takový hraje fajn už spoustu let a bylo by škoda jej vyhodit jen kvůli poškozenému kabelu ne?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud tím „přívodní kabel“ myslíš silový přívod (230V AC), tak je to dokonce velmi snadné a elektrikář to zpytlíkuje snad i v polospánku. Jiná věc by byla, kdyby šlo o kabely k repro, tam už je potřeba o tom něco vědět (s ohledem na to, že jde o hifi), nestačí to jen vodivě spojit. 🙂

Další odpovědi
Emefej

Vyměnit celý kabel.

Dochy

Alien: Podle mně se to s tou nutnou kvalitou kabelů k repro trochu přehání, ale pokud někdo musí mít pozlacené aby měli zlatý zvuk…

aliendrone

Dochy>>> Totéž si myslím i já, ale protože jsem kdysi pořídil stříbrné a „superstíněné“ kabely (včetně zlacených cinchů – to víš, měli to ostatní, MUSEL JSEM i já… 😉 ), tak zbaběle zdrhám k výmluvě, že nejsem pořádný hifista. Popravdě – vždycky mi vlastně stačil knoflík „VOLUME“, hlavní byl výběr skladby. 😁

Emefej

alien > Když to jen tak rukou urval, tak to asi žádné „Hi-Fi“ nebude. Já mám u opravdové Hi-Fi sestavy kabely k reprákům silné skoro jako ke svářečce, to neurveš, ani kdyby jsi chtěl.

aliendrone

Emefej>>> Relevantní připomínka, souhlasím. 🙂