Omluvný dopis děkanovi

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak správně oslovit děkana při e-mailovém korespondenci. Vážený pane doktore nebo Vážený pane doktore Janáčku?
Má někdo zkušenosti s omluvným dopisem děkanovi?DĚKUJI
Doplňuji:
pardon, pokud píšu statutárnímu zástupci děkana

Nejlepší odpověď
quentos

Pracovní funkce má při oslovení přednost před akademickým titulem (viz odkaz). Vůbec bych se tedy neoháněl doktorem – oslovil bych „vážený pane děkane“.
Doplňuji:
nechci se mýlit, ale ani v případě statutárního zástupce bych na věci nic neměnil. I tak je přece fakticky dopis určen děkanovi.

Zdroj: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=850

anonym

ponechal bych děkana (hlavu fakulty)

quentos

zástupci děkana se vlastně říká proděkan, si tak teď vzpomínám (už je to koneckonců pár let, co jsem z VŠ venku, tak jsem to stačil pozapomenout ;{)> . Oslovení bude tedy stejné, jako jsem napsal, jen o tři písmena delší ;{)> „vážený pane proděkane“. Pokud už jste dopis odeslala, nic tak strašného se neděje, proděkanovi oslovením „děkan“ leda zalichotíte.