Omluvenky na vysoké?

Dobré ráno, chtěla bych se zeptat, jak to funguje na vysoké, když potřebuji k lékaři nebo se v daný den nemůžu dostavit na vyučování. Je to jak na střední? Omlouvá se formou omluvenek? Našel by se tu někdo, kdo by mně to nějak objasnil..klidně přidejte další „novinky“, co jsou na vysoké. Děkuji:)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli myslíš, omluvenky z vyučování nebo omluvenka ze zkoušek?
Většinou je to tak, že přednášky jsou nepovinné, takže když tam nepřijdeš – je to tvoje věc a ni nikomu to nemusíš hlásit. Tak maximálně nějakýmu spolužákovi, aby ti pak půjčil poznámky na opsání.
Pak jsou povinná různá cvičení, semináře apod., kde je povinná docházka, a každý vyučující ti hned na úvodní hodině řekně, jak velkou absenci bude tolerovat. Obvykle musíš splnit docházku z 80 – 90%, takže můžeš chybět 1 – 2×, omluvenka se nenosí, nikomu nemusíš nic vysvětlovat, akorát si musíš pohlídat, aby sis splnila docházkový limit, jinak tě nepustí k zápoču a ke zkoušce. Potom my jsme měly třeba laboratoře, kde jsme museli splnit 100% docházky, jinak nás nepustili k zápočtu – a nikoho nezajímá, že jsi nemocný, holt si to nesplnil a příští rok musíš daný předmět opakovat.
A potom eventuálně omluvenka ze zkoušky – každý vyučujícívypíše určitý počet termínů. kdy bude zkoušet a ty se do žádného nevešla, protože jsi byla hospitalizovaná v nemocnici, tak tady může nastat dvojí reakce – vyučují ti řekne, že máš smůlu, a pak musíš předmět opakovat anebo bude rozumný a když mu doložíš potvrzení od doktora, tak ti dá náhradní termín.
Doplňuji:
Ještě k tomu opakování předmětů: Když nesplníš předmět, ať už z důvodů absence nebo že jsi neudělala zápočet/zkoušku, tak musíš předmět opakovat. Ale normálně postupuješ do dalšího ročníku, akorát s sebou táhneš předmět z předešlého roku, akorát tento rok už ten opakovaný předmět musíš splnit, protože jinak tě ze školy vyhodí. Navíc u nás byl ještě limit, že za celé studium můžeš opakovat max. dva předměty, ale to má každá škola trochu jinak. Potom je ještě rozdíl, když z předmětu nesplníš zápočet, tak další rok musíš chodit na všechna cvičení/semináře znovu, ale když zápočet splníš a jenom neuděláš zkoušku, tak na cvičení chodit nemusíš a stačí, když se dostavíš pouze k samotné zkoušce.

Další odpovědi
quentos

Když jsem byl na VŠ, fungovalo to následujícím způsobem: omluvenky se nosit nemusely, dokud jste měla právě dvě absence za semestr nebo méně. Pokud se však jednalo již o třetí absenci v témže semestru na jednom a témže semináři, musela jste přinést omluvenku (případně potvrzení od lékaře) za všechny tři naráz.