Omluvená pracovní doba x darování krve

Dobrý den, chodím darovat krev a najednou nemám nárok na omluvu plné pracovní doby. Tj. když mám úvazek 7 hodin denně, vždy jsem měla toto omluvené, ale teď mám omluveno jen 6 hodin. Prý proto, že máme pevnou a pohyblivou pracovní dobu. V pracovní smlouvě jsem žádnou zmínku o pracovní době pevné a pohyblivé nenašla. Je to uvedeno ve vnitřním řádu úřadu. Navíc, p. personalistka mi nechce počítat ani těch 6 hodin, protože je pro ni darování krve jako návštěva lékaře.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Ja take chodim darovat krev,byla jsem zrovna minuly tyden,je povinosti zamestnavatele zaplatit prumer mzdy,je to plneni verejnych povinosti.Ten den jsem mela nocni a smenu mam radne zaplacenou a omluvenou,ale na pozvance k odbaru musite mit radne oznacene daroval krev.

Zlatý

Personalistka NEPOSTUPUJE SPRÁVNĚ, máte nárok na pracovní volno + náhradu mzdy za celou směnu !!!

Navíc si paní personalistka plete pojmy "návštěva lékaře" a "darování krve", obojí se řídí odlišnými předpisy :

1) návštěva lékaře = osobní překážka v práci
(nař.vlády č. 590/2006 Sb., příloha, odstavec 1.)

2) darování krve = překážka v práci z důvodů ´obecného zájmu´
(§ 203/2, písmeno "d" Zákoníku práce)

Níže odkazuji na obdobnou otázku, kde je problematika podrobněji okomentována.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ muze-zamestnavatel-odebrat-fin ancni-bonus-kvuli-darcovstvi-k rve

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.