Juubi00

Oheň který nepálí

Jednou sem tuto otázku již pokládal a všichni odpovídali že nic takového neni. Je. Viděl sem to na vlastní oči při jednom pyrotechnickém vystoupení. Jeden chlap neměl na horní části těla nic. Polili ho tou kapalinou a zapálili. Vůbec ho to nebolelo dokonce si na něj pár dětí sáhlo. Je to taky nepálelo takže vím že to existuje. Kde to můžu tedy sehnat??
Doplňuji:
Pro terry:

  1. Děti sahali přímo do toho ohně.
  2. Bylo nás tam cca 50 takže si všichni nemohli sáhnout.

Nejlepší odpověď
www

Nešil. Vše je jen trik, příprava těla předem, maskování ap.
Takhle mizí pyramidy i celá letadla před očima diváků 😁
Doplňuji:
Spíše se tedy ptej (ne tady) jak se to dělá, než kde se sežene..

Další odpovědi
tom004

Oheň,který nepálí,nám učitel fyziky ukazoval už na základce.Tady je také ukázka.

http://www.you­tube.com/watch?v=8o-5IBG_CaM&featu­re=related

terry

Souhlasím s www.
Ty děti sahaly na něj nebo na ten oheň? A jak dlouho držely ruku v plameni?
A jak jsi byl blízko toho výstupu? A proč sis také nesáhl. Popř.nepodržel ruku, když ten oheň nepálí?
Pokud jen rukou přejedeš, oheň tě popálit nestihne.

Drap

Až se ti to podaqří zjistit, tak dej prosím vědět. Mně by zalímal opačný pól , led který nestudí.

led

Studený oheň Toma004 popis:
„Směsí methanolu s vodou se nechá nasáknout papír, může se jednat i o bankovku, která se pak zapálí. Po zhasnutí plamene je papír nedotčený. Podobně lze zapálit směs CCl4 a CS2 nalitou na látku. V obou případech mají roztoky nižší zápalnou teplotu než papír či látka. Zahnědlý papír na hranici mezi mokrým a suchým papírem ukazuje na to, že druhým důvodem je nedostatek kyslíku, potřebný k oxidaci, který je z okolí papíru vytlačován vznikajícími parami. Z tohoto druhého důvodu nebude hořet ani papír mokrý, namočený v tetraboritanu sodném, kyselině borité nebo roztoku zažívací sody. Kyslík je v těchto případech vytlačený vodní parou či oxidem uhličitým.“
zdroj:http://www.vscht­.cz/fch/pokusy/62­.html
PS.
pre Drapa, teplý ľad video:
http://www.you­tube.com/watch?v=aC-KOYQsIvU&featu­re=related

Babe

Mám pocit, že ve škole nás učili, že při hoření se uvolňuje teplo a světlo. Tedy podle této věty si dokážu jen představit, že je zapáleno něco, co vydává tolik tepla, že to tělu nevadí.

www

Tady je odkaz jak neshoří v kouzelníka kapesník (musíš odstranit mezery/u):
www.magie-kouzla-triky.ic.cz/kou­zla/kouzelnic­ky-duvtip-1.html

www

Oprava: „…u kouzelníka..“
Pitomá T9 😁