Avatar uživatele
Registrovaný

odvolání výpovědi

Může zaměstnavatel dne 3.12.2010 odvolat svou výpověď, kterou jsem dne 22.9.2010 obdržela dle §52 písm. g zákona 262/2006? jedná se o zákonnou lhůtu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Odvolat ji může, ale bez souhlasu druhé strany je výpověď stále platná.

§ 50/5
Výpověď, která byla doručena druhému účastníku, může být odvolána pouze s jeho souhlasem; odvolání výpovědi i souhlas s jejím odvoláním musí být provedeno písemně.
Doplňuji:
Až teď jsem si všimnul datumů...

Protože je výpovědní doba 2 měsíční a začíná v tomto případě běžet 1.10.2010, tak 3.12.2010 již nebylo co řešit, protože pracovní poměr skončil 30.11.2010.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.