agentpv

Odpovíte mi někdo na tuto nejjednoduší otázku z angličtiny, co zde kdy byla?

Zkusil jsem nějakou výuku na netu a hned v prvních lekcích tam mají zmatky a zmátli i mě. Jaký člen by měl správně být ve větě: On jí chleba? Já si myslím, že žádný anebo the, protože když jí chleba, tak ho má v ruce a není to přece neurčiý chleba??

„He eats bread“ nebo „He eats the bread“ či „He eats a bread“

Nejlepší odpověď
quentos

Pokud použijeme přít. prostý čas jako v uvedené větě (tzn. jí ho obvykle/obecně/o­pakovaně), pak určitě žádný, jde o nepočitatelné podst. jméno a nejde o žádný konkrétní chleba (takže nejde použít ani the).
Pokud bychom na ten chleba ukázali nebo ho blíže určili (Např. On každý den jí ten chleba, který dostal od armády spásy), byl by tam člen určitý, to ale v uvedené větě není.