Luss

Odpis auta na nového majitele v jiném kraji

Potřebuji odepsat auto na nového majitele. Oon si ho bude registrovat v jiném kraji, než bylo dosud. Dostane tedy nové SPZ. Jak postupovat?

  • se všemi doklady (malý,velký TP, smlouva, formulář a zel.karta) dojdu odepsat na svůj registr?
  • pak mu vše předám a on si dojde na svůj kraj se svým povin.ručením a s odmontovaný­ma SPZ?
  • kdo platí eko poplatek já při odhlášení, nebo on při přihlášení? – má to euro II.
  • vím, že v Praze se ekopoplatek neplatí na registru, ale na úřadu magistrátu Jungmannova P1. je to tak? nebo se dá zplatit i na registru přímo?

Odpovědi
Funna

je to zhruba jak píšeš…tady se dočteš vše potřebné.. http://www.na­bito.net/jak-spravne-prepsat-ojete-auto/ …eko poplatek platí on…ale hlavně, zelenou kartu nikomu nedávej, po tvém odpisu auta ji zajdi okamžitě zrušit…nechceš přece, kdyby se s tvým starým autem nový majitel naboural, platit za něj…

cukrar

malý a velký techničák, informace o kupci (nejlépe kupní smlouva s rodným číslem), Vaše občanka, vyplněná žádost. S tím zajdete na Vaší evidenci vozidel a požádáte o změnu vlastníka.
Nic neplatíte.
Dokumenty pak předáte kupci, ale až po zrušení pojistky.
On si zařídí evidenční kontrolu, pojištění, a dokončení úkonu změny majitele. vy na to máte 10 dní, on nemá žádnou lhůtu.
stačí takto?

Doplňuji:
V odkazu od kolegyně, nesmíte všemu věřit, hlavně né těm termínům..(10dní)

Luss

pro Funna. děkuji za odpověď. svoje pov.ručení mu samozřejmě nenechám, hned ho odhlásím. asi jsem to nejasně naformulovala… :) díky