Straka

Odkud se vzal grafický symbol SARS-CoV-3?

Odkud se vzal a co znamená grafický symbol, který se v české televizi objevuje vedle názvu SARS-Cov-2 nebo Covid19? Jedná se o žlutý symbol na černém pozadí, uprostřed má mezikruží a po obvodu skrz to mezikruží jsou rozmístěná tři stejně velká mezikruží směrem od středu se zužující a na vnějších koncích rozpojená. Nikde na celém gůglu se nám nepodařilo takový symbol vůbec nalézt. Odkud se vzal?

Tak ještě doplňuji, že se mi podařilo symbol dodatečně nalézt podle barev jako informační tabulku karantény:
https://www.vec­torstock.com/ro­yalty-free-vector/sign-symbol-quarantine-zone-area-stop-novel-vector-29562850
Čímž jsem si vlastně z podstatné části odpověděl. :+)

Odpovědi
Edison

On už je třetí??? Tak to teda nevim… Ale u SARS-CoV-2 půjde nejspíš o vlastní grafický návrh. Jinak pozor na označování: Virus se půnodně jmenoval 2019-nCoV, posléze, zřejmě po zjištění příbuznosti s virem SARS-CoV byl přejmenován na SARS-CoV-2. Covid-19 je nemoc, kterou virus SARS-CoV-2 vyvolává.

Jooo… už asi vím… Jestli jde o to, co je v linku, tak to je obecný varovný symbol pro biologické nebezpečí.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=bi­ohazard+covid+19&tbm=is­ch&ved=2ahUKE­wiY58rC1_LoAh­XKgqQKHaiEB7wQ2-cCegQIABAA&oq=bi­ohazard&gs_lcp=CgN­pbWcQARgCMgII­ADIECAAQQzIECA­AQQzICCAAyAggAM­gIIADIECAAQQzIC­CAAyAggAMgIIA­DoECCMQJ1Csig­ZYoqIGYJu4BmgA­cAB4AIABngKIA­e8KkgEFMy40LjKY­AQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LW­ltZw&sclient=im­g&ei=f1GbXtir­KsqFkgWoiZ7gCw&bih=7­16&biw=1280&tbs=lr%3A­lang_1cs

Dochy

Ty kruhy jsou obecná značka pro bio-hazard (infekční riziko)
(i když může jít i o jiná biologická rizika než jen infekce)