Kryšpín

Odbornost znalců a jejich rozdílné posudky. Jde o úmysl, nebo neschopnost některých odborníků?

Sledoval jsem část seriálu Péti Kramného, znalecký posudky zhotoveny velmi rozdílně, další seriál milosrdné sestřičky z Rumburka, opět znalecké rozsudky velmi rozdílné. Je to úmysl, neb neschopnost některých odborníků v české kotlině za dlouhá léta, např. před lety OKD?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
lexx

Ne

kolik hlav, odborníků a znalců tolik názorů, je srandovním paradoxem že vydělat, uživit se nějak musí všichni…

kapka

Ne

Zrovna před pár dny jsem na tohle téma slyšela v rádiu rozhovor se soudním znalcem patologem. Přesně toto tam vysvětloval. Říkal, že to může být tím, kde znalec vystudoval. Na různých školách se to může vyučovat jinak. Říkal také, že to vůbec není na škodu.
Pro laika je to asi nepochopitelné, protože nerozumí mechanizmům, podle kterých se závěry určují. Skutečnost je asi trochu složitější. Když pak člověk slyší vysvětlení od odborníka, tak aspoň trochu pochopí, že v odlišném posudku pravděpodobně nebyl zlý úmysl nebo neschopnost. :)

xxx3

Ano

Ono to bude oboje. V některých případech neschopnost a někdy úmysl. Patrně za prachy.

Mimozemšťan

Ano

Českej bordel jako obvykle, čemu se divíš, žiješ v Česku nebo v Rakouskouhersku?
Když sedí zeman tam, kde má sedět císař, nebo jako za totáče když rozhodoval dělník a inteligent neměl co kecat.