Verona14

Od kolika let mi prodají ve zverimexu zvíře?

vím že kamarádka si asi pred rokem bylo ji asi 14 let kupovala křečka, ale musela mít podepsaný papír od rodičů. nevíte od kolika let si mohu zviře koupit sama?

Nejlepší odpověď
beer

Toto není zatím nijak stanoveno, ještě donedávna totiž pohlížel zákon na zvíře jako na věc.
Záleží tedy jen na úsudku konkrétního prodejce a ten rozumnější bude nějaké potvrzení vyžadovat.

Další odpovědi
Vanda6

Dcera mé známé si kupuje zvířata ve zmverimexu pořád, sama a bez potvrzení. Má doma už malou zoo a níkdy problém neměla. Ale opravdu záleží na prodejci a jaké to zvíře je (s laboratorní myší asi nebudeš mít problém nikde, ale jiná zvířata…ta holčina o které ti říkám má 14let a koupila si už králíky. křečky, morčata, myši, andulku, korelu…blázinec)