Nessa

ochrana před ionizujícím záření

používá se hliníková deska v kombinaci s olověnou k ochraně před ionizujícím zářením?
pokud ale, tak před kterým (alfa, neutronové s nízkou E, či vyskou E,atd)

Díky

Nejlepší odpověď
quentos

Ano; ale jen před paprsky alfa a beta. Alfa je slabé, před tím Vás ochrání i tlustá vrstva vzduchu nebo list papíru. Neutronové a gama jsou zase moc silné, na to se už budete muset chránit betonem (i centimetr silná olověná deska propouští 50% gama záření).