maruš

Pokud charita určité oblečení nebo textilie nepoužije, kam ho dá? Vyhodí, anebo se ještě recykluje?

Nejlepší odpověď
jáára

Nevím jak to funguje v ČR, ale bavlněný věci se nechají rozčesat a použít při výrobě netkané textilie. Použití v automotive. Tlumení hluku, střechy aut.

Další odpovědi
da ny

K čemu si myslíte, že slouží kontejnery na textilie…. kdo (které firmy), je sváží.
Něco jde na charitu, ze zbytku se vyráběly hadry apod. nehodící se třeba spálí.

Pepa25

Diakonie Broumov uvádí, že využije 70% sebraného textilu. Jak to vypadá v třídírně:
https://diako­niebroumov.or­g/vystava-tady-saty-pomahaji/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.