arygnoc

Dáváte peníze na charitu?

Víte o tom, že až 90% těch peněz jde na provoz charity, a jenom asi 10% (případ od případu) jde skutečně na pomoc potřebných?

Nejlepší odpověď
stana73

Já si občas koupím výrobky,které vytvořili postižení.Jinak,když u nás byly povodně,tak jsem šla „makat“ a vím,že jsem pomohla na 100%.Vím taky,jak věcná,nebo finanční pomoc bohužel někdy končí. Nejmenovaná prezidentka charity si brala výplatu 80 000kč!Pros­tě,když chci něco dát,tak si rozmyslím, komu a jak.Sama nemám na rozdávání.

Další odpovědi
SajmonModer

Chtěl jsem teď poslat 1 000 Kč na pomoc Japonsku, ale matka říkala, ať to nedělám, že prý kdovíkde ty peníze skončí. A je to pravda, když jsi nejsme na 100% jistí, že to ti potřební dostanou, tak radši nic neposílat. Takovéhle katastrofy, jako teď třeba to Japonsko, jsou nejoblíbenějším rajónem tunelářů.

hanny 2

Nedávám,vím že to tak je a nějaký darmožrouty v charitě a tuneláře živit nebudu!

suaeda

Na charitu nedávám nic. Vím o tom, že když se vybírá např. na nějaký chudý africký stát tak jakákoliv charita si z celkového balíku odkrojí značnou část. Jednak vedení si něco vezme a dále se dělá velký raut pro zvané, kde se další část projí. Zbytek v Africe seberou různí mafiáni a k potřebným lidem se nedostane prakticky nic. Bohužel je to špatné, ale raději dávám peníze přímo zde do organizací (hospic, dětský domov, záchr.stanice živočichů ad.)o kterých vím, že moje peníze půjdou na správné místo.

gnosis

je to zhruba jak rikas, vetsina penez posilanych pres dms a nase charity skonci v rukach ceskych zlodeju. jedina cesta jak se ceskym zmetkum vyhnout a pomoct treba japonsku je kontaktovat ambasadu jp a poptat se primo na jejich cisla uctu apod.

Kerynka

Ne myslím že si skoro nikdo enmuže dovolit rozhazovat peníze když ej ktize !

Marunka2

To nevím a byla bych ráda, kdyby ses mílil. Na druhou stranu předpokládám, že když to píšeš, tak to víš. Přímo na charitu dávám do tříkrálové sbírky. Ale přestože taky nemám na rozdávání, tak čas od času přispívám na určité sbírky. Samozřemě, že každá neziskovka si potřebuje zajistit financ na svoje fungování, pak je otázkou kolik jde „pro ni“ a kolik na daný účel ☹.