dust8

Objevili jste někdy něco jako Ameriku?

Mě se to občas stane. Po letech dělaní něčeho úplně špatně či zbytečně složitě náhodou či přímo narazím na nějaké lehké řešení a to mám pak někdy chuť omlátit si hlavu o zeď z vlastní hlouposti, lenosti a z toho, že mě nenapadlo už dávno hledat alternativy a řešení či možnosti. Vždyť život se dá ledasjak ulehčit. Jen chtít a snažit se o to? Nebo snad ne?!!

Odpovědi
EKSOT123

Máš recht, i po letech určité práce člověka překvapí nové věci kolem toho. Pro mě největší objev Ameriky, nebo kosmu, nebo ještě mnohem víc byl objev mého náboženství, totiž toho, že Bůh je lidem blízko. Tedy jsem z věřící rodiny a od dětství jsem to pořád slyšel, přesto a možná právě proto to byl náhle takový objev.
Jinak mě průběžně překvapují různé objevy. Vzpomínám, jak jsem se jako úplný neználek pod tlakem okolností docela snadno naučil poznávat na obloze hlavní souhvězdí; podobně nečekané a snadné to bylo s hlasy nejběžnějších ptáčků zpěváčků, atd. Ovšem velmi vydatným pomocníkem k objevům je internet. Nad čím si dřív člověk léta lámal hlavu, často se dnes dá během chvilky najít. Jedním z posledních objevů byl pro mě svět hudby všeho druhu. Hudbě jsem dřív nijak zvlášť neholdoval, ale asi před rokem, po pořízení internetu mě vtáhl svět písní a skladeb slovanských, i všech dalších.