Oliku141

Co znamená cloud 9?

Doslovně je to mrak 9, ale někde jsem slyšela, ze je to v Americe něco jako 7.nebe.

Nejlepší odpověď
annas

Cloud 9, někdy také 7 – v r. 1956, snad kvůli k záměně se sedmým nebem – nejasného původu a významu – americká angličtina . Objevilo se pro pojmenování velikosti mraků – oblačnosti – 9 z 10 možných . Číslo 9 největší a nejlépe rozpoznatelné. .
Později se význam přenesl – např. se fráze objevila v letectví vr. 1935 založená na hře „Ceiling Zero“ – Frank Wilbur Wead..

Původ – více v odkazu
http://www.ety­monline.com/in­dex.php?allowed_in_fra­me=0&search=clou­d+9%3F&searchmo­de=none

Různé významy v odkazu

http://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=cloud+9

Pocit extrémního štěstí a euforie, pocit, že jste plovoucí ve vzduchu = v „sedmém nebi.“
Nejvyšší bod, kam se dostat.
Někdy i bod kam se dostat po použití marihuany.
Název projektu, který nebyl dokončený.
Být výš astronaut – zhroutit se zkroucené, v podstatě se vytratit z tohoto světa

atd.

Další odpovědi
klumprt

Podle bleskového průzkumu, který jsem právě provedl, se zdá, že je to něco jako sedmé nebe.

Fráze „I am on cloud 9“ se dá přeložit jako „jsem v sedmém nebi“.

Vzniklo to tak, že v Mezinárodním atlase mraků z roku 1896 byl jako mrak číslo devět označen cumulonimbus, což je vůbec nejvyšší mrak.

cochee

Přesně tak.

anonym

  1. Google.com → cloud9
  2. Cloud9 je jedna z nejlepších multigamingových organizací na světě. Nejvíce se zaměřují na hry Counter Strike Global Offensive a League of Legends. Jeden jejich hráč C9.n0thing je jeden z nejlepších esport hráčů současnosti, vydělává několik milionů ročně.

C9 HYPE IS REAL!
Doplňuji:
http://www.phra­ses.org.uk/me­anings/on-cloud-nine.html

JJp

Tým v counter striku, kterej pouští zápasy … ;D