huxa

O čem a v jakém duchu vést na rande monolog?

Dejme tomu, že narazíte na tichého partnera, už ovšem máte obědnanou láhev vína a strávíte nějaký čas jejím vypitím, bylo by vážně hloupé hodinu jen tak koukat, o čem byste se tedy sám se sebou bavili? Určitě to znáte minimálně z filmů, když někdo jede a jede a ne a ne zmlknout několik hodin. Rád bych se vyhnul klišé jako je politika.
Doplňuji:
Tak, rande je většinou o poznání druhého, ne? :) a když ste se ještě nějak blíže seznámit někde jinde nemohli a neznáte druhého, může se stát, že bude mlčenlivý, nebo se jen bude stydět, takže budete muset sami držet rozhovor, klidně monolog do té doby, než se druhému nerozváže jazyk

Nejlepší odpověď
redy

Tak tam nechoď :)
nebo mlč taky pít můžete potichu :)

Další odpovědi
www

V každém případě, ať je partner jakýkoliv, je monolog nejméně vhodným nástrojem k prohloubení vztahu, získání informací atd.
Musíš vyvolat dialog! Proto mluv např. o svých zájmech
a hned se ptej ní její. Každou její odpověď lze jednoduše doplnit další podotázkou, rozšířit i svoji, ap. No, a dialog je na světě 😁
Praxe
Doplňuji:
Edit: ..na její..
Témata: koníčky, sport, zábava, kino, výlety, rodiče, hudba, příroda.. témat jsou mraky, neboj!

zjentek

kloktat víno a povídat si se sebou sám můžeš kdekoliv, tak proč chodit na to rande?
Doplňuji:
nevím, to je nějaké liché. To je nějaká přetvářka ne? I když u těch hodně mladých bych to možná bral, že mlčí a dělají ty očička plachého telátka ..ale stějně to pak nekončí dobře, sorry, nic ve zlém ,)

arygnoc

monológ asi nie je šťastná voľba.

Toruk

Myslim, ze monolog je pro vztah (at krátký nebo delší) nejmíň vhodný, zvlášť od muže. Řekl bych že lidi nesbližuje monolog, ale dialog… možná jsi jen ty dva pojmy zaměnil 🙂 No a o čem se bavit aby to nebylo klišé? Nejlépe o tom co tě opravdu baví a zajímá… ideálně, když najdete tema, které zajímá vás oba. Když nenajdete nic co vás sbližuje, asi to nepůjde… ale zda těchto okolností bych se tím moc netrápil.

Luuu

Sportovní výsledky, hudba, prostě o tvých koníčcích 🙂

sdesigner

Budem hovorit zo skusenosti. Ak pomocou rande hladas Partnera…nie sexualneho ale takeho normalneho zo vsetkym. Rozpravaj sa o hocicom co ta zaujima. Len takto najdes osobu ktora ti bude blizka a s ktorou si budes rozumiet. Pretvarovanie sa a taktizovanie ma zmysel iba pri hladani zabavy. To po nas zeny pri uletoch hladaju. Pretvarku, a slova ci vety ktore chceju pocut. Preto je casto pocut nezmysly: takto zo zenou na prvom rande nemozes hovorit atd atd.
k comu je zaujat cloveka na prvom rande, z vymyslenymi temami ktore ta ani nezaujimaju a v pozicanom aute napriklad. Potom ak sa zacne vztah naplno rozvijat skor ci neskor kazdy pride na to ze ste dve uplne odlisne osoby, Nehraj sa na nic…zasadne nie…to robi nas muzov muzmi…a ukaz ze si osobnost. odplasis jednu?, potom druhu? no a? to znamena ze proste nieste ludia na jednej vlnovej dlzke. Nevadi ze stravis takymto spoznavanim viac casu…ale mozes objavit takehio cloveka ktory sa od teba neodlepi :) Z mojou terajsou priatelkou s ktoru aj byvam a planujem buducnost som na prvom rande hovoril o veciach ktore vnimam…svet okolo, torchu politiky a hlavne medziludske vztahy…bludy ktore kazdeho netrapia ale toto je proste moja tema…riskol som to ako vzdy. Nepretvaroval som sa…a pozeram a ona ma pocuva, a pocuva a potom sa zapojila a vytvorili mse debatu. A terraz sme spolu.
A ak hladas ulet..no…kecaj o blbostiach, rob zo seba saska, kde si vsade bol a tak a koho poznas osobne a ine tuposti, na to take jednorazovky letia… :)

Hlada

Chtělo by to upřesnit. Jaký máš důvod chodit na rande, pít víno a mluvit sám? Spíš bych řešil, jak se takové ztrátě času vyhnout.