Pokročilý

Jsou staré věci lepší než nové co do funkčnosti a trvanlivosti?

zdravím, sice vím, že v dnešní přemodernizované době odchází stará technika do večných lovišť, ale mně to připadá trošku škoda ,uznejte sami, že dříve se věci uměly vyrábět, odolaly zubu času a některé slouží dodnes.
Tahle otázka mě napadla, protože dnes jsem si z nostalgie pustil písníčky ze svéhé starého plně funkčního walkmanu a všici se na mě dívali, jako kdybych spadl z Marsu, potkal jsem se i s poznámkou "co to sem taháš? Dyť je to už nemoderní, už dávno to není in, je to křáp".

Co si myslíte? mají staré věci stále mezi vámi své místo? Já osobně mám třeba 60 let staré mlýnky na maso a vezmu si radši je než moderní bazmek, co se rozbije po 2-3 použití. Nejstarší věci, co doma mám, jsou 65 let starý rotační telefon a 180 let staré pendlovky, obojí plně fukční a nevyměnil bych je za nic na světě :)
Co vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

♫neopouštěj staré věci pro nové,
i když možná časem z módy vyjdou,
večer se tu potůlůjí romové,
berou vesměs všechno na co příjdou♫

Další odpovědi:

Zlatý

Mám rád staré věci a klid.

Bronzový

sa pýtate niekoho, kto nosil 10 ročný mobil v dobe, kedy o hipsteroch ešte ani nechyrovali a spolužiaci už mali farebné displeje

ten telefón vydržal všetko......

a babkine formičky na pečenie....dokonca aj tie plastové mali 30 rokov....paráda

teflonový plech kúpený ešte v 90.rokoch......sme nepoškriabali, tuším nelepí dodnes.....

Stříbrný

Je to tak. Mám 60 starou sovětskou polní lopatku a pořád funguje jako nová, v servisu u kováře ještě nebyla. Naproti tomu americký mobilní telefon mi po pouhých sedmi letech přestal fungovat a musel do servisu.

Pokročilý

Za mě také ANO.

Stříbrný

Ano, staré věci byly dobrè.Lednička Calex mým rodičům vydržela 30 let, mně 25 let, televize Tesla Color 416 nám vydržela 25 let atd.Vím, možnà to sežralo víc elektriky, ale za 50 let manželství se to otočilo 2x.Dneska tyto věci vydrží 5 - 6 let a musí se kupovat nové.Čili na jejich výrobu se spotřebuje více surovin, více elektrické energie.
A tenhle kapitalistický systém je pràvě založený na tom, stále více vyrábět, stále více spotřebovávat a ne na tom, dělat kvalitní věci aby vydržely desetiletí.

Bronzový

Jak které věci. Nový rodinný automobil Škoda 105 L jsem během prvního roku dával do servisu 9 krát ( a dalších asi 10 závad jsem si opravil sám). Současný automobil mál pátým rokem a v servisu byl jenom na garanční prohlídce.

Pokročilý

ANO, ANO, ANO. Dříve se věci dělaly, aby vydžely, dnes záměrně ne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.