Avatar uživatele
karel1412

Poradíte, kde koupit pásku do mechanického psacího stroje?

Nová páska do mechanického psacího stroje.

Dobrý den, pořídil jsem si mechanický psací stroj a potřeboval bych někde sehnat novou inkoustovou pásku. Nějaký obchod?

Stroj značky Olympia.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2005 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Alesh netuší, co je krásnýho. Tss… pascí stroj… Já tuhle koupil v krásnym stavu elektrickou olivetku ve skvělý kondici… Pásku jsem do něj někde kupoval… sakra… ale kde? Už je to nějaký pátek… Víš aspoň typ pásky? Určitě jsem to našel pomocí googlu. Ta moje olivetka má dokonce i korekční pásku. Ale zase nemá paměti.

Aleshji, mimochodem… na vyplňování formulářů je psací stroj to nejjednodušší, co může existovat. V běžný tiskárně bejvá dost problém to všechno dobře trefit, nebo jsou na to speciální tiskárny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Už jsem pár let pásku do stroje nepotřebovala,
naposledy jsem ji koupila v papírnictví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Nedávno jsme ji zahlídli v kombinovaném papírnictví.
Když písneš jakou, omrknu to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Psací stroj? Co to je? 🙂
Tvl, psací stroj dneska snad už používají jen důchodci. Pokud jde o vyplňování formulářů, tak na to lze samozřejmě vytvořit šablonu pro tisk.
P. S. Edison, netuší, co je to smajlík. 🙂

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No, já bych zkusil:

  1. použít google, např. https://www.vse­protisk.cz/olym­pia_c21231.html
  2. navštívit papírnictví (u řezníka apod. bych to prostě nezkoušel ;) :D), když už nic, tak alespoň můžou poradit, že?
  3. v případě maximální nouze > kdysi jsem cartridge do jehličkové tiskárny Epson rozhodil a (po drobné úpravě ) nacpal do ní pásku z nové cartridge (ovšem pro jinou značku tiskárny), protože stará byla totálně na hadry a celá nová cartridge byla k nesehnání. Vyžaduje šikovnost a chirurgické rukavice (jinak je člověk zadělanej NEUVĚŘITELNĚ!) Ekvivalentně tedy převinout (a popřípadě upravit) z cívky pro jiný typ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ivzez… njn.. Jestli obyčejnou, max dvoubarevnou, tak to asi vcelku není problém. Jenže ony nejsou pásky jako pásky. Třeba do těch elektrických jsou to pásky podobné spíš těm do jehličkových tiskáren. A i ty obyčejné na špulkách… taky jich je několik typů. Jenak podle šířky, ale i když pořád vezmu jen tu nejobyčejnější, co byla do zetky, consula a podobných… tak ony přesmykačem některé se přesouvaly tam pak mohla být dvoubarevná a některé se s přesmykačem nepřesouvaly. Pak se to lišilo navíc tak, že dvoubarevná se nesměla otočit. Pokud se do stroje s přesouvanou cívkou dala jednobarevná, dala se pak páska otočit. Ty stroje, co měly posouvaný cívky s přesmykačem, mohly být vybaveny tlačítkem pro změnu barvy. Jedna ze zetek a některý model consula to měl.

před 2005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Mám psací stroj (asi podobný nebo stejný jako tazatel)
Olympia, do kterého mi stačí obyčejná páska.

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jasný. Já jen, že systémů a pásků pro stroje je několikero, tak aby se při koupi na to dbalo. Není páska jako páska, i když na první pohled tak může vypadat a není stroj jako stroj, i když v principu jsou všechny stejné. Teda většina… 🙂

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Neboj, Edison tuší… A navíc i to, kam se hodí a kam ne… Ono… někteří používaj smajly tak často, že to ztrácí význam. A šablony jsou Ti na prd, když si to správně tiskárna nenavede. Vím, o čem mluvím. Tiskárny, co to ale uměj existují. Jen holt nestojej tisícovku. Takže spíš Ty netušíš, o čem píšeš.

před 2005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jo, že seš namachrovanej, to nejen tuším, ale i vidím. 🙂
Za co jsi dostal body, to fakt nechápu.

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To ani já… To mi věř… 😁

před 2004 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek