Avatar uživatele
Filip84

Nosíte, či jste někdy nosili, onuce?

V SSSR vynalezli zázračný onuce: můžete je nosit tejden každý den a jsou stále svěží! 😎 Tady je důkaz: https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/ruska-armada-bojuje-s-vnitrnim-nepritelem-onucemi/r~i:ar­ticle:768871/

Jinak Ozbrojené síly Ruské federace vyřadily, jako poslední, onuce z výstroje v roce 2022. 😥😂

Výhody onucí:

  • zázračné onuce jsou ideální pro spořivý lidi, ekobioteroristy, zejména (ale nejen!) z jižních Čech: ušetří na vodě, mejdle, elektřině za praní,
  • onuce vydrží mnohem déle, než ponožky,
  • při správném zavinutí nohy chrání velice dobře před otlaky, a v zimě isolují lépe, než ponožky,
  • jsou lacinější, než ponožky (další bonus pro spořivý lidi, zejména z jižních Čech!).

Nevýhody onucí:

  • nic na módní molo,
  • při blbým zavinutí škoda mladého života,
  • nenahradí punčochy a punčochové kalhoty,
  • nenarvou se do normálních bot, fakt to není ideální „vložka“ do tenisek! 😅

Nosíte to někdo? Nebo jste nosil, třeba na vojně za Gottwalda? Nebo v Gulagu? Nebo jinde? Jaké jste s nimi měli zkušenosti? Případně – skrze úsporu penízů značnou – je (opět) nosit začnete? 😃

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 31 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Odpoveď byla označena jako užitečná

Filipe, ty znas naseho souseda? Ze tam zminujes ty jizni Cechy?!
Nas soused, milionar, 76 let, je nosi. Jednou jsem ho chtela pozvat na caj a on odmitl s tim, ze ma onuce a nemohl by si sundat holinky (spis valenky)!
Takze ano, ja vim, co jsou onuce, nenosim je a ani videt je nemusim!!:)
A vis, jak spravuje milionar sve holinky/valenky) Kdyz mu ten filc prozerou mysi, tak si je zalepi izolepou a nemusi kupovat nove!! Takhle se setri!!!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano nosíval jsem

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Je pravda, že už hodně pamatuji.
Někdy mám pocit, že ještě když hnědé uhlí mávalo větvemi 😉
Ale onuce jsem neumotávala. V době, kdy jsem se narodila, uř se dávno nosily ponožky i podkolenky! Punčocháče, silonky aj.
Galoše a válenky nenosím a skrblík nejsem.8-)

Veselé Velikonoce!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Jen kdysi v zimě do gumáků, když nebyly filčáky. Dnes už ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Párkrát, když jsem měla zpocený nebo promoklý ponožky, tak jsem si nohy obalila papírovýma utěrkama a na to natáhla ty vlhký ponožky, abych nezmrzla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

dany: Možná jo, možná pamatuješ hnědý uhlí, když ještě bylo dřevem. Možná pamatuješ Žižku, když měl ještě obě oči. Možná i Švédy na mostě a plenění počestných kurníků tureckými psy. 😜😅 Ale rozhodně tak nepůsobíš! 😎

No jo, no, to ještě byla doba, kdy holky a ženský nenosily nezbytně hnusný hadry. 🤷‍♀️😎 Teďka, jak se oteplilo, jsem říkal: „dobrý, baby už taky nenosí gatě!“ 😎 No jo, no: jeden den, druhý den: zase škaredý hadry! 👌😅

Avatar uživatele
Filip84

cappuccino: Neznám, ale můžeš mi napsat jeho Adress, a já se na něho – někdy, výhledově – dojedu podívat. jestli, teda, dožije, protože na trať do Kyjovic-Budišovic jsem se chystal od roku 2015 a byl jsem se tam podívat loni. 👌😅

Ne, tož to je od dany (nejen) tady – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/menite-a-perete-obleceni-podle-hygienickyho-pruvodce-oblecenim no a já si vzpomněl na Familii z jižní Moravy, co to u nich bylo velice podobné. A nebyli sami, jenom byli extrém:

Tož totok máme obývačku!“ – V „obývačce“ na sedačkách a pohovce igelit … „Tož totok si nesedaj, totok my nesedíme, posedíme si v kuchyni!“ – na stolku plastikový ovoce v plastikovým košíčku a plastikový kytky v plastikový vázičce, obludná stěna, a v ní ještě větší televise; v tý době byly ještě televise s CRT obrazovkou velké. „Má ta televise pěknej obraz?“ – „Tož to já nevím, my totok nemáme elektřinu ani anténu. Šak v kuchyni máme televizu, šak toto je eném na parádu!“ A v kuchyni byla malá, černobílá, televise, myslím, že Tesla Merkur, nebo tak něco. 😅

Nový příspěvek