Filip84

Nosíte, či jste někdy nosili, onuce?

V SSSR vynalezli zázračný onuce: můžete je nosit tejden každý den a jsou stále svěží! 😎 Tady je důkaz: https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/ruska-armada-bojuje-s-vnitrnim-nepritelem-onucemi/r~i:ar­ticle:768871/

Jinak Ozbrojené síly Ruské federace vyřadily, jako poslední, onuce z výstroje v roce 2022. 😥😂

Výhody onucí:

  • zázračné onuce jsou ideální pro spořivý lidi, ekobioteroristy, zejména (ale nejen!) z jižních Čech: ušetří na vodě, mejdle, elektřině za praní,
  • onuce vydrží mnohem déle, než ponožky,
  • při správném zavinutí nohy chrání velice dobře před otlaky, a v zimě isolují lépe, než ponožky,
  • jsou lacinější, než ponožky (další bonus pro spořivý lidi, zejména z jižních Čech!).

Nevýhody onucí:

  • nic na módní molo,
  • při blbým zavinutí škoda mladého života,
  • nenahradí punčochy a punčochové kalhoty,
  • nenarvou se do normálních bot, fakt to není ideální „vložka“ do tenisek! 😅

Nosíte to někdo? Nebo jste nosil, třeba na vojně za Gottwalda? Nebo v Gulagu? Nebo jinde? Jaké jste s nimi měli zkušenosti? Případně – skrze úsporu penízů značnou – je (opět) nosit začnete? 😃

Nejlepší odpověď
cappuccino

Filipe, ty znas naseho souseda? Ze tam zminujes ty jizni Cechy?!
Nas soused, milionar, 76 let, je nosi. Jednou jsem ho chtela pozvat na caj a on odmitl s tim, ze ma onuce a nemohl by si sundat holinky (spis valenky)!
Takze ano, ja vim, co jsou onuce, nenosim je a ani videt je nemusim!!:)
A vis, jak spravuje milionar sve holinky/valenky) Kdyz mu ten filc prozerou mysi, tak si je zalepi izolepou a nemusi kupovat nove!! Takhle se setri!!!

Další odpovědi
Drap

Ano nosíval jsem

da ny

Je pravda, že už hodně pamatuji.
Někdy mám pocit, že ještě když hnědé uhlí mávalo větvemi 😉
Ale onuce jsem neumotávala. V době, kdy jsem se narodila, uř se dávno nosily ponožky i podkolenky! Punčocháče, silonky aj.
Galoše a válenky nenosím a skrblík nejsem.8-)

Veselé Velikonoce!

Pepa25

Jen kdysi v zimě do gumáků, když nebyly filčáky. Dnes už ne.

Syd

Párkrát, když jsem měla zpocený nebo promoklý ponožky, tak jsem si nohy obalila papírovýma utěrkama a na to natáhla ty vlhký ponožky, abych nezmrzla.

Filip84

dany: Možná jo, možná pamatuješ hnědý uhlí, když ještě bylo dřevem. Možná pamatuješ Žižku, když měl ještě obě oči. Možná i Švédy na mostě a plenění počestných kurníků tureckými psy. 😜😅 Ale rozhodně tak nepůsobíš! 😎

No jo, no, to ještě byla doba, kdy holky a ženský nenosily nezbytně hnusný hadry. 🤷‍♀️😎 Teďka, jak se oteplilo, jsem říkal: „dobrý, baby už taky nenosí gatě!“ 😎 No jo, no: jeden den, druhý den: zase škaredý hadry! 👌😅

Filip84

cappuccino: Neznám, ale můžeš mi napsat jeho Adress, a já se na něho – někdy, výhledově – dojedu podívat. jestli, teda, dožije, protože na trať do Kyjovic-Budišovic jsem se chystal od roku 2015 a byl jsem se tam podívat loni. 👌😅

Ne, tož to je od dany (nejen) tady – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/menite-a-perete-obleceni-podle-hygienickyho-pruvodce-oblecenim no a já si vzpomněl na Familii z jižní Moravy, co to u nich bylo velice podobné. A nebyli sami, jenom byli extrém:

Tož totok máme obývačku!“ – V „obývačce“ na sedačkách a pohovce igelit … „Tož totok si nesedaj, totok my nesedíme, posedíme si v kuchyni!“ – na stolku plastikový ovoce v plastikovým košíčku a plastikový kytky v plastikový vázičce, obludná stěna, a v ní ještě větší televise; v tý době byly ještě televise s CRT obrazovkou velké. „Má ta televise pěknej obraz?“ – „Tož to já nevím, my totok nemáme elektřinu ani anténu. Šak v kuchyni máme televizu, šak toto je eném na parádu!“ A v kuchyni byla malá, černobílá, televise, myslím, že Tesla Merkur, nebo tak něco. 😅