Miroslavst

Nezdá se vám, že už to přehánějí?

Evropané by v budoucnosti měli odcházet do důchodu až v 70 letech. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve středu zveřejnila Evropská komise.
Možné řešení by také bylo, že by se do důchodu nešlo vůbec. Ono, stejně se asi nepůjde, protože umřeme dřív než na ten důchod dosáhnem.
Co na to říkáte?
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/205340-evropane-by-meli-chodit-do-duchodu-az-v-70-letech-mini-brusel.html
Doplňuji:
Je mi moc líto ostatních, ale 1popelka1 to doplnila perfektně. Nevím jak jinak její odpověď ohodnotit, než ji prostě uzamknout jako nejlepší.
Popelko, pěkně jsem se pobavil a přeji ať má opravdu z vás zaměstnavatel radost. doufám, že se nestane a nebudu vás zaměstnávat já :D:D

Nejlepší odpověď
1popelka1

A víte jaký je rozdíl mezi americkým a českým důchodcem? Žádný.

Oba mají dost peněz na cestu do Prahy…

Doplňuji:
Vagra: mě to nepřijde vůbec morbidní, spíše reálné, smutné a nespravedlivé, kam až to došlo (a nebo dojde). To je vlastně jedno, už teď je to na „dvě věci“.
Vzhledem k tomu, že máme v rodině demenci, která se objevuje u nás cca v 65 letech, tak bude mít ze mě zaměstnavatel radost :D

Další odpovědi
Bumbes

To se ještě může stát, že to slavné důchodové připojištění/spo­ření nám nějaký vykuk vytuneluje, až si najde kličku v tom našem legislativním „bor.elu“.
Makej občane makej, ať se má papaláš dobře za tvé prašulky…

quentos

hm, šak jo… to už známe, dávno, ne? Víte, jaký je rozdíl mezi francouzským, švédským a českým důchodcem?
Švédský důchodce vstane, posnídá ze švédského stolu, vezme raketu a odejde do klubu hrát tenis. Francouzský důchodce vstane, dá si francouzskou bagetu a camembert, odejde do klubu hrát golf a pak se jde „věnovat“ své mladé milence.

Český důchodce vstane, vezme si švédské kapky a francouzské hole… a jde do práce.

Podle Vaší zprávy si asi i ten francouzský a švédský budou muset zvykat na „českou“ realitu.

vagra

To je přece záměr,aby důchod pobíralo co nejmíň lidí.Pokud možno žádný.Senátoři přece jsou ve funkcích dokonce ještě až o deset let déle.
Dovedu si živě představit,jak dlouhodobě nezaměstnaný syn,veze svého 69letého sedřeného tátu do fabriky na vozíčku,až k soustruhu/na šachtu,do úřadu,na stavbu atd./
Pohřby se budou vypravovat přímo z úřadů a továren,do podnikové kremační pece,kterou podle směrnic EU,budou muset vybudovat.
Zdá se vám to morbidní?Jenom předvídám.

led

Nebojte sa. To je politika znižovania nezamestnanosti. Viete si predstaviť, koľko ľudí bude musieť opatrovať chorých starozamestnacov? Znížia sa náklady na dôchodky. Z práce rovno na cintorín. Aká to krásna perspektíva 🙂. Už sa teším.

1popelka1

Miroslave, díky, jsem ráda, že jsem Vás pobavila.
Vzhledem k tomu, že nevím, v jakém oboru soukromé sféry se pohybujete, těžko vás budu někde nahánět, navíc nyní pracuji z domu, takže další radost vám asi neudělám. Ale co není, může být. Od října si hledám novou práci. 🙂