beer

Nevíte, zda existuje nějaká databáze ptačích hlasů k interaktivnímu určování druhů ?

Občas se mně přihodí, že slyším ptačí hlas a nedokáži ptáčka určit, poněvadž jej ani nevidím. Mohu hlas ale nahrát mobilem a chtěl bych vzorek nahrávky poslat do té databáze, kde by systém porovnal moji nahrávku s uloženými a zobrazil výsledek – určení druhu. (Něco jako TrackID na určení písniček)
Něco je v databázi Českého rozhlasu i jinde, tato možnost tam ale není a mezi ornitology se nepohybuji..
Děkuji !

Nejlepší odpověď
Lucijej

Podle mě nic takového nic k dispozici.Znám jen web, kde jsou jsou nahrané, ale každý pták má několik nápěvů a všechny tam nahrané rozhodně nejsou.

Další odpovědi
fcoop

http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%22datab%C3%A1ze+­pta%C4%8D%C3%AD­ch+hlas%C5%AF+%22&hl=en&­sourceid=gd&rlz=1Q­1GGLD_csCZ348CZ348&aq=t

http://avocet­.zoology.msu.e­du/

Něco do začátku.

www

Tak to bych také přivítal.
Kdysi mně jeden tvrdil, že to existuje. Samozřejmě jsem taky nic takového nenašel ☹ Možná jen kecal všeználek, ale snad to někde je. Zkusím se poptat nějakýho vodborníka přes ty fógle 😉

beer

Fcoop:
Díky moc, ale to jsem taky našel a bohužel nic tam takového to neobsahuje ((

fcoop

No – nějaké řešení jistě existuje.Co zapátrat přímo mezi ornitology.V ZOO? Prostě se zeptat profíka? Cesta jistě je,jen ji najít.