LuK4S3k CZ

Nevíte prosím vás jak udělat model ponorky z pet lahve aby se na fouknutí vynořila a zase potopila ?

Pošlete třeba nějaký odkaz nebo tak něco prosím docela to spěchá.

Nejlepší odpověď
Melkor

můžete to udělat třeba tak že do PET lahve uděláte díry, dále do ní vložíte buď kvalitnější balónek a nebo třeba nějaký pevnější sáček (no prostě aby to šlo nafouknout) k balónku přiděláte hadičku na nafukování a máte v podstatě hotovo… Když hodíte flašku do vody (teď mě napadá ještě nějaké závaží: jeho hmotnost budete muset vyzkoušet praxí) tak do ní nateče voda a ponoří se, poté, když začnete foukat do trubičky balónek se nafoukne a „ponorka“ se vynoří (pro zajištění akorát zlomíte hadičku aby neutíkal vzduch) když uvolníte hadičku balónek se tlakem vody vyfoukne a ponorka se ponoří… Ovšem pokud máte tu možnost vyzkoušejte něco jiného než je ta petka protože ta se nemusí ponořit ani když v ní jsou díry (nebo nějaké to závaží no)…