annas

Nevíte, o které prastaré čínské knihy jde?

Byly nalezeny před dvěma třemi roky v Chongchingu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

15. února 2008 publikoval Ranní zpravodaj Chongchingu příběh pana Zhou Yongle (38) z Youyang Tujia v autonomním okrese Miao. V zimě 2006 Zhou přijel do města Yiju nakupovat starožitnosti. Od jednoho farmáře pořídil balík starých knih a přivezl si je domů. Když nakoupené knihy čistil, přitáhla jeho pozornost starodávná kniha svázaná nití.

Tato zvláštní kniha byla vyrobená z dvaceti listů pergamenu, který se běžně používal v horské oblasti Wuling. Shora dolů psané znaky na pergamenu silně připomínaly tradiční čínštinu. Byly psané ručně štětcem a tahy byly úhledné a silné. Ke svému úžasu Zhou ani jediné slovo nepoznával. Zůstal stát v němém úžasu.

Po podrobném prohlédnutí Zhou Yongle nalezl vedle každého slova čínský znak, kterého si předtím nevšiml. Menší čínské znaky na první pohled vypadaly jako poznámky nebo překlad.

Podle tohoto překladu se kniha měla jmenovat Prastará klasika tří znaků

Zdroj: http://www.vel­kaepocha.sk/20080309­4686/V-cinskem-Chongchingu-byly-nalezeny-prastare-nerozlustitelne-knihy.html