kvitek

Nevíte, nač se dá použít kávová sedlina (lógr)?

Odpovědi
Drap

Jako hnojivo, po usušení ji můžeš využít k cídění mosazných předmětů

elkon

Jako hnojivo na okurky, nebo třeba do kompostu.
V žádném případě nekonzumujeme. Viz citace: „Kávová sedlina je odpad, a jako s takovým by s ní mělo být i zacházeno. Její konzumaci považujte za zdravotně rizikovou, v pravidelných dávkách či vyšším množství může z důvodu vyšší koncentrace některých látek podráždit sliznici trávicího traktu. Odborná literatura uvádí i schopnost zvýšit hladinu celkového i LDL cholesterolu, za toto nesou odpovědnost látky cafestol a kahweol“.

EKSOT123

Já piji kávu jen párkrát do roka, tak se v tom moc nevyznám, jak se to má správně dělat. Běžně tedy před pitím kávu pořádně rozmíchám a vypiju vše.

Filip84

Ano: dá se z ní věštit a blbů, co ti to budou věřit, najdeš vždycky dost, takže se dá, kávovou ssedlinou, vydělat peníz! 🙈

Kávová ssedlina na sebe váže pachy. Musíš ji, samozřejmě, nechat vyschnout, pak ji můžeš vrazit do spíže, nebo do chladnice, a ona bude lapat pachy.

Zatímco lidem (většině: „vévoda“ je výjimkou) Kaffee voní, hmyz doslova odpuzuje. Můžeš si tak vyrobit přírodní repelent, odpuzovač vos, komárů much, např. když rozestavíš, v létě, do chléva či kuchyně pár misek s čerstvou kávovou ssedlinou (nebo namočenou, prostě aby páchla), množství hmyzu se tím sníží.

cappuccino

Jako peeling pokozky.