run2

Může časté vylévání kávové sedliny ucpat odpad umyvadel?

Nejlepší odpověď
Kepler

Může a často to i dělá. Lógr vyplachuju výhradně do mísy WC.

Další odpovědi
Drap

Bohužel, je to tak. Kávová sedlina společně s mastnotou z nádobí a tuky, dokáže dokonale ucpat potrubí, ač se to zdá na první pohled nemožné.

zjentek

Časté vylévání kávové sedliny pod kytky, či do kompostu, nemůže ucpat odpad umyvadel.

Co je z přírody, patří zpět do přírody ;)

da ny

Jistě, může ucpat odpad.
Závisí to na průměru a délce odpadních trubek. U nás v paneláku to nehrozí. Hned za krátkou trubkou je v bytovém jádře odpadní o velkém průměru..
Odborníci tvrdí, že kávová sedlina, pravidelně vylévaná do WC mísy, poškodí její povrch. Dalo by se to přirovnat k lidskému střevu, tam působí kávová sedlina stejně, jako když drhnete porcelánovou mísu/střevo železným kartáčem 🙂
Vyhoďtě sedlinu raději do odpadků.