annas

Nevíte, kteří živočichové mají poměrně ke svému tělu největší mozek?

Otázku jsem zaslechla odpoledne v rozhlase, odpověď již nikoliv. Jenže nevím, na které stanici se pořad vysílal.
Jde prý o nový objev vědců.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Encyklopedie uvádí, že největší mozek v poměru k velikosti těla, by měl mít člověk.
Hned za ním se umístil delfín.

Podle nejnovějších objevů, to už prý neplatí. Poslechněte si v přehrávači proč…

http://prehra­vac.rozhlas.cz/au­dio/2525036

Zdroj: V.E.

Další odpovědi
hanulka11

jednou jsem četla v časopise 21. století článek, byly tam na předním místě velryby s váhou mozku kolem 9kg

lexx

Mimozemšťané – ti malí šediví. Výška metr dvacet, 30 kilo váhy a hlava jako meloun.