Angelique

Nevíte, kterou krevní skupinu měl Ježíš Kristus?

Nešlo by to zjistit třeba z té trnové koruny nebo z jeho roucha od krve nebo z krve která byla zachycena do poháru když ho ukřižovali?

Nejlepší odpověď
annas

Víc se dovíte v článku od autora Karla Wagnera
O čtení DNA Ježíše Krista

Někdy v 70. letech minulého století "se ve Spojených státech mezi entuziasty zrodil nápad, že pokud existují po světě relikviáře, ve kterých se mají nacházet zbytky krve ukřižovaného Ježíše Krista (na trnech z jeho koruny, na třískách z kříže, na kopí jímž měl být proboden, ale například i na Turínském rubáši) bylo by časem možné analyzovat i Ježíšovu DNA…

O výsledcích výzkumu badatelé informovali veřejnost v závěrečné zprávě, uveřejněné v roce 1981. Když prostudovali odborníci stopy krve na Turínském plátně, dospěli k závěru, že se jedná o krevní skupinu AB RH negativní. Stejná krevní skupina byla překvapivě zjištěna i na roušce z Ovieda, která měla halit hlavu ukřižovaného Ježíše.

podrobností v uvedeném odkazu

Zdroj: http://karelwag­ner.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=389776

Pavel Pánek

Napadlo někoho podívat se na původ skupiny AB???

Cituji:

Krevní skupina AB je vzácná. Vznikla promísením Kavkazanů s krevní skupinou A a Mongolů s krevní skupinou B. Nachází se u méně než 5% populace a je to nejnovější krevní skupina. Až do doby před 10 až 12 staletími krevní skupina AB neexistovala…