Nevíte jak mohu vypočítat tuto slovní úlohu? Budu ráda za každou odpověd.

Standa si složil 7 shodných útvarů, každý slepený z 8 stejných šedých krychliček o hraně 1 cm tak jako na obrázku. Potom všechny ponořil do bílé barvy a následně každý z útvarů rozebral na původních 8 dílů, které tak měly některé stěny šedé a jiné bílé. Přidal k nim ještě 8 nových krychliček, jež byly stejné jako ostatní, akorát celé bílé. Ze všech kostek dohromady poskládal jednu velkou krychli a snažil se přitom, aby co největší část povrchu vzniklé krychle byla šedá. Kolik cm2 povrchu bude jistě bílých?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkus si to namalovat pro lepší představu.

Další odpovědi:

Zlatý

v textu píší "tak jako na obrázku" - k úloze je tedy ještě nějaký obrázek, bez něj poradíme těžko.

Zlatý

Tady jsi v dotazovně, nikoli v řešírně školních či olympiádních úloh.

Pokročilý

Vepište odpověď...Odpověď na mou otazku o bez. klavesnici a mysi.

Karčo98, tato otázka tu zazněla docela nedávno. Našla jsem ji ve vyhledávači. Doporučuji ti nakreslit si útvar, který si máš představit. Nemusíš to určitě provádět 7 krát.
Na internetu jsou stránky pro školáky, které jsou zaměřeny na řešení domácích úkolů. Odpovědi.cz k nim nepatří. Přesto si myslím, že jsi schopna se k výsledku dopracovat, jestliže použiješ můj návod. Co Ti představivost nedopřává pochopit, to si pro větší názornost maluj. Trochu je to na počítání a dost hodně na logické myšlení.
Věř tomu, že rychleji pochopíš postup a výsledek Tě bude těšit víc, než když Ti to tady někdo celé spočítá. Hodně zdaru a potom třeba napiš výsledek do diskuze.

Diskuze k otázce

Karča98

Děkuju moc,uz to kreslim. :) snad se mi to podaří

Karča98

Mám problém jen s touto úlohou,proto jsem sem napsala jestli by mi někdo poradil..

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.