Pokročilý

Nevíte co tento znak rukou znamená?

Vezmete z každé ruky palec a ukazováček a spojíte je do sebe. Vnikne jakoby obdélník. Nevíte co to znamená? (jestli to vubec neco je) :D :))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli je to to, co myslím, tak já tohle gesto znám jako: připrav se, budu tě fotit!
Nebo: Fotím tě, koukni na mě!

Ten obdélník má symbolizovat foťák a různým natáčením hledáš ten správný úhel, ten správný záběr.

Ale možná, že se od dob mýho mládí význam posunul a dneska už to znamená něco jinýho ;)
Doplňuji:
Odpověď hanny mě trkla, že ten obdélník vlastně možná nemusí symbolizovat foťák jako takový, ale možná konkrétně HLEDÁČEK foťáku/kamery..
Každopádně: rozumíme si, viď že jo? :))

PS: Děkuju, hanny :)

Další odpovědi:

Zlatý

"Zlatý obdélník". Když takto prsty spojíme, zpravidla vychází poměr stran pro člověka příjemných rozměrech. Ten rozměr se také přenáší do rozměrů běžných fotografií, filmových políček i obrazů. Dost často si takto zkoušeli kameramani, fotografové apod., výřez pro záběr, malby apod.

Zlatý

No jasně,barnajka má pravdu!Bylo to v "Básnících...",dělal to s oblibou Kendy!
Doplňuji:
OK barnajko,není vůbec zač!

Bystrá barnajka má, jako obvykle, pravdu, jen ji doplním; ještě existuje varianta, kdy spojím konce 2 palců a 2 ukazováčků, pak vzniká kosočtverec, jehož význam je natolik známý (a od dob barnajčina mládí neměnný), že jej není nutno explicitně popisovat. S oblibou používají hlavně jižní, temperamentnější národy.
Doplňuji:
P.S. ad led, přišlas pozdě, ale nepozorně jsi četla text barnajky. Já ji jen citoval bez jakéhokoliv podtextu, ten naopak vkládáš sama.
A tvůj obrázek v příloze koloval asi tak před měsícem po mailech.

Zlatý

Môže to byť aj budúcnosť eura:
http://img.nadapenny.com/…

Barnajka a Hanny majú prirodzene prajdu, týmto rýchlym spôsobom si kameraman a režisér pozerajú, čo bude v zábere a čo nie.
PS.
Doktore, ClaudinQaX hovorí "jakoby obdélník", ne "kosočtverec", nenakláňa kameru. Ale vysvetlenie je zaujímavé... :)
Ale pripomínať žene, že už nie je mladá, no teda... fuj!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.