topinka

neví tu někdo jak chutná bobek tak díky za odpověd

jestli to víte tak mi napište jak

Nejlepší odpověď
annas

Já mám bobek ráda. Přidávám do polévek, rýže a dalších pokrmů. Bobek je staročeské pojmenování pro vavřín, tedy jinak bobkový list.
Jak bobek chutná – nedovedu přesně vyjádřit, je voňavý, kořeněný.
Jinak bobky je výraz nejen pro trus, ale i pro některé jiné plody.

U nás na Hané se slovo bobek stále používá.

Další odpovědi
Drap

Stejně jako vavřín, Další bobek zná čokoládový a ten chutná přímo skvěle.

venkovan

Asi je dobrý, když jak se někde na louce nějaký ten bobek objeví, hned je u něj živo a leckdy se perou o každé sousto.
Počkej na jaro až se oteplí – zeptám se žížal a „hrdobců“.

briketka10

kočičáky miluje náš yorkšír 😁
a s oblibou se v nich válí..

já miluju čokoládové 🙂

MichalN

od jednoho blba kterej ho snědl prej jako penicilín (viděl jsem to na vlastní oči)