Neustále volají policii (noční hudba)

Dobrý den. Bydlím ve svém vlastním bytě v domě společenství vlastníků. Jelikož jsem mladý člověk jednou za měsíc máme malé posezení s kamarády u mě, jakmile si ale pustíme hudbu, vyzvání tady neustále soused a také jsem tu již několikrát měl městskou policii. Myslím, že jednou za měsíc by to sousedé mohli přežít. (hudba nehraje příliš nahlas - vypnul jsem také ,,basák,,. Chci se zeptat zda si alespoň jednou za měsíc můžu udělat v bytě párty i přes naštvané sousedy (je třeba vyžádat nějaké zvláštní povolení od Úřadu městké části (obecní úřad) a popřípadě dát informaci na nástěnku bytového družstva (jako že se bude oslavovat atd...) Díky
Doplňuji:
Díky za odpovědi :) Ale dá se někdě žádat myslím na úřadě o nějaké povolení popřípadě na jakém odboru.Policie mi řekla, že to jde ale nic bližšího mi něřekli nebyli moc sdílní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Vy to tak krásně popisujete:-)

Nejlepší máte zajít za soudedy, aspoň těmi, kteří s Vám přímo sousedí a dopředu jim dát slušné avízo, že tehdy a tehdy budete mít menší oslavu. Koupit jim něco malýho, na "umlčenou" a prostě požádat je o schovívavost.
Ale pokud Vám doma duší tlakové bedny a sousedovi lítá od zdi ke zdi nábytek a třese se mu v posteli manželka, tak se ani tomu udání nedivím ;)

Další odpovědi:

Zlatý

Teď jsi mladý člověk, ale jednou možná budeš taky ten starší člověk a na podobné rušení nočního klidu nejspíš změníš názor. Pokud už to došlo tak daleko, že soused volal MP, těžko ti teď dá souhlas za "malou pozornost". Noční klid je od 22:00 do 6:00 a přes to vlak nejede. Raději promysli, kde byste se mohli s přáteli scházet, aby to nikoho nerušilo. Jinak se totiž vnímá hluk, když jsi uprostřed dění a jinak, když je to hluk z vnějšku. Na nástěnku bys měl dát upozornění i když děláš nadměrný hluk během dne.

Zlatý

Samozřejmě můžeš. Nesmí ale vaše chování narušovat občanské soužití a musí skončit před 22 hodinou, aby jste nerušili noční klid

Bronzový

reknu ti to takhle - kdyby mi nakej clovek kterej mesic co mesic dela kraval zamaval pred nosem nakym kusem papiru ze to ma jakoze povoleny tak mu udelam z zivota peklo) uvedom si ze nekdo chodi spat driv a rusis ho tim...nebo chce mit proste jenom klid...pokud nemuzes vydrzet bez hlasity hudby tak mas spoustu moznosti kde ji muzes v noci poslouchat - bary diskoteky a podobne

Zlatý

Souhlasím s Reufem a Suwou.
Ze soužití lidí bydlících v jednom domě vyplývá, že by na sebe měli brát ohledy vzájemně - vyvarovat se jakéhokoli obtěžování pachy, hlukem, špínou atd.
Já mám velmi ráda muziku, zbožňuji tanec, ale nedovedu si představit, že bych trénovala foxtrot nad hlavou sousedům i přes den - natož po večerech. A dost by mi vadilo, i když jsem také mladý člověk, kdyby to samé někdo prováděl mě.
Partička lidí bude podle mne vždy hlučnější víc, než se sama domnívá a tak je lépe se sejít jinde, než ve tvém bytě vytvářet klubovou atmosféru.
Sousedy budeš akorát vytáčet a MP budou volat už tehdy, když uvidí, že k tobě míří návštěva.

Stříbrný

dejte sem stanovisko souseda, ať čteme i jiný názor...
Vaše právo končí tam, kde začíná právo souseda!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.