Packal

Nesmím utrhnout kytku?

Chtěla bych se stát buddhistkou a tam říkají, že nesmím zabít nic živého. Takže nesmím ani utrhnout nějakou květinu?
Vím, že asi nejste Dalajláma, ale stejně… Nevíte?

Nejlepší odpověď
marci1

Pravé jednání znamená zdržet se krádeže, zabíjení a zraňování živých bytostí , nesprávných sexuálních aktivit a požívání omamných látek.
Květiny nejsou bytosti.
http://www.bud­dha.cz/buddha­mangala/osmidil­na_stezka.html

Další odpovědi
Zbynas

Můžeš. Aneb lze jednoduše dohledat různé legendy apod., ve kterých se píše, že květinami se oslavuje apod., to znamená, že se nejdřív musí utrhnout :)