Tonda Káňa

Neschyluje se u nás k nové totalitě?

Když dnes člověk projeví nějaký jiný názor než mají ostatní, tak je hned označen za dezoláta a za proruského a lidé ho hned nálepkují a nechtějí se s ním bavit. To je velmi nebezpečné. Třeba teď ten Cyril Svoboda od lidovců, chtěj ho vyhodit jen kvůli jeho názorům, a on o tom ani neví, nemá šanci se ani obhájit. Za komunismu se taky takhle vyhazovalo z práce, bez udání důvodů.

Já se bojím, že u nás se schyluje k nové totalitě, že mladí lidé co to nezažili neví, co to je totalita a tak nemůžou poznat, že se k ní schyluje. Musíme být opatrní, jinak se to může rychle zvrtnout… Proto musíme za demokracii bojovat. (Bohužel Fialova vláda se mi někdy zdá že proti demokracii zbrojí)

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že v mnoha směrech tady už totalita je.

Další odpovědi
Ametyst

To se Ti nezdá. Plní rozkazy ze Západu. Generalissimus vládě všechno podepíše, je vycvičený poslouchat.
Západ je pro nás už jen odstrašující příklad. Tam už i banky politizují, a když má klient špatný názor, tedy konzervativní, tradiční a vlastenecký, banka mu zruší účet! Takhle už v Británii zničili mnoho rodin, malé a střední podnikatele. Banky kádrují klienty. Přesně řečeno, zrušili přes 10 tisíc účtů! Totéž dělá ten marxista Trudeau v Kanadě. Zablokoval účty lidem, kteří podporovali konvoje kamionů, kde řidiči protestovali proti povinnému očkování.
Nedávno si stand-up komici dělali legraci, že jak už v Kanadě končí demokracie a nastává totalita, měla by to vzít do rukou americká armáda, vtrhnout do Kanady a nastolit tam demokracii. 😁
To nepíšu o dvojím metru pro ilegální migranty a šíleném zdanění domácích daňových poplatníků, inu přerozdělování po socialisticku. S ilegály se zachází v rukavičkách.
Už je ale vidět, že ti naivní zeleno-rudí socialisti v EU oslabují, a voliči se přiklánějí k pravici- tedy k národním stranám.

Pepa25

  1. Označení dezolát není o názorech, ale o šíření konspirací, lží apod.
  2. Cyril Svoboda nemá problém kvůli názorům, ale kvůli rozhovoru pro prochybný web, ze kterého se vyklubalo pruruské médium
  3. Přirovnání s komunistami není na místě, protože tehdy byl problém s názory, s původem, téměř se vším: stačilo, že jste se někomu znelíbil. A hlavně svobody a jejich soudní ochrana nula.
  4. netuším, čeho se přesně bojíte? Brání vám někdo vyjadřovat své názory? Nemáte svobodu slova zakotvenou v Ústavě?

da ny

Ano, už je to tady......
Není to klasická „totalita“. Je to diktát, toho ce se smí (bude smět).
Na poplach bijí i někteří právníci, politologové, sociologové… Prostě TI, kteří „zatím“,
mají odvahu „pojmenovat, komentovat situaci!.
Toho by si nevšiml jen slepý, hluchý“ a spokojený sympatizant….
Komunisté, nechali v různých vlnách (době) i prostý lid „povyskočit, od země“ (nezacpávali jen ústa inteligenci). 😉
Zdánlivě si člověk, na „svůj ovar“, může říci, komentovat, co chce. Dokud není „příliš nebezpečný“
režimu/vládě.
Úprava /změna zákonů, pravidel , vyhlášky je nebezpečná…
„Rozhodovat“, co je vhodné x nevhodné, přípustné, žádoucí x nežádoucí.
V zájmu nebo mimo zájem ⇒ to je ono nebezpečí, na které právníci, bijí na poplach.
S poplatnými a ochotnými soudci, pak jen krůček k trestu, dehonestaci, „likvidaci“,
profesní aj. (nemusí jít o fyzickou 😉. Cesty a prostředky nato jsou, vždy se najdou.

Rokio

Spíše mi přijde, že se z Česka stává konstituční oligarchie.

Emefej

Chtěj ho vyhodit jen kvůli jeho názorům, a on o tom ani neví. Tak mu to řekni a bude to vědět.

Kazatel

No a tady se zase hned maže. Je to tu pořád stejný.

Africanus

Neschyluje.

Dochy

Nevím jak je to s tím Svobodou. Jinak své názory klidně prezentovat můžeš a můžeš o nich diskutovat. Bacha, „názory“. Pokud začneš někoho pomlouvat nebo své „názory“ vydávat za fakta, je to problém.

Takže „Obávám se, že nám sem vláda zatáhne spoustu migrantů a způsobí nám zde chaos“ – je OK, Tvůj názor.
„Vláda sem pozvala milion Syřanů a každému chce ročně věnovat 500.000 na dávkách na úkor našich lidí“ – už je šíření lži a potenciálně i šíření poplašné zprávy
„Všechny přistěhovalce je potřeba vypráskat, dělaj tu jen bordel, kradou a vražděj“ – už je podněcování nenávisti.

led

Aká totalita, predsa tu nie je žiadna totalita. Platí tu právo na Môžete demokraticky hlásať vlastné názory, hoci aj verejne (neriskujte), ale ak to nebude v súlade s vládnucim pohľadom na daný problém, v zmysle známeho hesla kto nejde s nami, ide proti nám … tým dobrovoľne preberáte na seba zodpovednosť za prípadné následky pre vás,

plebs

Tony mladí jsou velmi chytří ráno zapnou mobil okamžitě mají přehled co se děje v Americe nebo Asií / záleží zda hlídají politiku nebo sex /, generace Alfa, M, i Z vyrůstá již v kapitalismu a tím již správným směrem, doufám že také budou povoleny lehké drogy a volební právo od 15 let.
A pokud osoba potřebuje mít klid je zapotřebí mít správný názor na př. všichni Palestinci jsou nebezpeční, včetně dětí a napojeni jsou na Hamás je zapotřebí podporovat Izrael.

elkon

Jen malé upřesnění: komunismus nikde na světě dosud nebyl. Takže si napřed ujasni pojmy.

Tonda Káňa

A proč se teda všude mluví o komunismu? O komunistickém Československu, Sovětském svazu, Kubě atp.? Ty jsi asi nejchytřejší a všichni ostatní jsou mimo co? 🤪😂

Africanus

Studuj, chlapče. Komunismus je jakýsi „ideální stav“, ke kterému bolševici směřují, ale nikdy se k němu nikde ve světě ani nepřiblížili. Je to utopie. Jako všude, tak i u nás byl socialismus, který měl být jakousi přechodnou fází, ale i ten ztroskotal. Bolšani sice mají v názvu svojí strany slovo „komunistická“, ale to neznamená, že kde byli či jsou u moci, tak tam je zaveden komunismus. Vždyť ani v názvu bolševických států nebyl a není žádný komunismus, ale socialismus – např. Československá socialistická republika, Svaz sovětských socialistických republik, Vietnamská socialistická republika atd. Ani Ústavy ČSSR z let 1948, 1960 a 1968 není o komunismu ani zmínka. Stačí to takhle?

Tonda Káňa

Studuj, chlapče. V roce 1948 ještě ČSSR neexistovalo, to až za Novotnýho v roce 1960 sme se přejmenovali. Studuj… 😂😂😂

Africanus

To je tak, když někoho chytáš za (nepodstatné) slovo, ale podstatu komentáře rozporovat nedokážeš 🤭

Dochy

„komunistické Československo“ – Československo pod vládou Komunistické strany. Nikoli Československo s komunistickým státním zřízením. Nesprávné a matoucí označení, oficiálně bylo socialistické.

Ametyst

Pepa25: K bodu 4: To paní Lisková u Ostravského soudu říkala také! A nebylo jí to nic platné.

Pepa25

Ametyst: to jen Lisková tvrdila, že „jen vyjadřovala názory“, ale to není pravda: šířila lži a konspitrace, což soud konstatoval a potrestal ji.

Filip84

Pepa: Ne, za šíření lží a konspirací ji potrestal jinej soud, to když jí žaloval Vzteklej bobr (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/libi-se-vam-olga-richterova): dostala zaplatit Vzteklýmu bobrovi Kč 50,000.00, no a „klasika“: královský pokladně, církvi svaté … znáš to.

Tady dostala tři roky těžkýho žaláře, zostřenýho čtvrtletně půstem o chlebu a vodě a temnou komůrkou, protože buntovala k „denacifikaci a deukrainisaci“, tedy, buntovala nevolníky proti zákonný vrchnosti, já bych jí dal ještě vypálit cejch na čelo a každej měsíc tucet ran metlou! 😜😂

Ne, vážně: prostě šířila nenávist, nabádala k nenávisti, to máš protiteroristickej paragraf, není to to samý, jak ospravedlňování, schvalování genocidy.

Pepa25

Filip: díky za upřesnění, to jsou ty problémy, když je někdo multifunkční: pomlouvá i „podněcuje“. Holt toho má asi málo na práci nebo nemá chlapa 😉