Rokio

Nepůjdu za tento čin do vězení?

Minulý pátek, když jsem šel z práce, jsem vstoupil na přechod pro chodce, přičemž jsem se před vstupem na něj řádně rozhlédl a žádné auto nejelo. Když jsem byl ale v první třetině přechodu, automobil z hlavní silnice zatočil do boční silnice, kde jsem přecházel přechod. V tu ránu jsem se rozběhl, aby mě řidič nesrazil, ale nechtěně jsem mu vběhl do jízdní dráhy, a tak musel prudce zabrdit, až se málem stala nehoda. Po tomto incidentu jsem z místa šel pryč.

Můžu být za tento čin trestně stíhaný?

poznámka: Neudělal jsem to schválně.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne, toto není trestný čin.
A mimochodem je chyba na straně řidiče. Pokud automobil odbočuje, musí dát přednost chodcům kteří přecházejí komunikaci na kterou odbočuje.
A další věc, ty už jsi byl na přechodu, tudíž jsi měl normálně přejít.

Další odpovědi
led

Chodec na prechode má prednosť. Šofér ho nesmie ohroziť.
Prirodzene, neznamená to, že si zopakujete známu hru „kto prebehne čo najtesnejšie pred autom“. aj chodec pri prechádzaní cez cestu musí dodržovať vyhlášku.

Jiří Bohumil

Chodec, který vstoupil na na vyznačený přechod, má jednoznačně přednost, takže řidič měl, v případě že už jsi byl na přechodu, zastavit, ať jsi byl kdekoliv a on jel odkudkoliv. A nic se nestalo, takže nevím, za co by jsi měl být stíhaný.

Kryšpín

Rokio pamatujte že je na přechodu přednost chodců, ovšem jenom jako, jezdí mistři volantů narkomani, nametení, volající do mobilů, SM káři a další odrůdy, tudíž máme přednost, ale zebra nás nejistí.
Do vězení byste nešel, ale policie, zdravotníci, znalci, soudci a.t.d., výsledek nejistý.

Lamalam

Dej si pozor, od té doby, co propustili Kajínka, je na Mírově volná cela…