simonka

Jak řešit, když jako strážní musíme podepsat proškolení o bezpečnosti práce na pracovišti, i když se tak nestalo?

Pracujeme cca 10 lidí – ostraha u bezpečnostní agentury, dle nařízení se od listopadu snižuje počet strážných. Podepisují se nové smlouvy a tím i různé dodatky např. o hmotné odpovědnosti, obecná povinnost…, GDPR, prohlášení o mlčenlivosti, kamerový systém ajn., ale co nás nejvíce zaráží, že strážní, kteří nastupují musí podepsat záznam o vstupním školení zaměstnance v BOZP a PO bez proškolení. Prostě jsou tu pouze smlouvy + přílohy které máme podepsat aniž by nás někdo proškolik, když jsme se ozvali, že bychom chtěli alespoň v souhrnu na co máme nárok, tak na nás nemají čas a kdo podepíše, má práci, kdo ne, ať jde na ÚP.

neproškolení bezpečnost práce na pracovišti

Odpovědi
Edison

Kdo podepíše, jeho problém. Jeden by řekl, že jste svéprávní a rozhodnutí, co podepsat a co ne je jen na vás.

Drap

Pokud je školení podepsáno, je platné. Každý se musí rozhodnout sám, zda podepíše či nikoli. Z hlediska firmy je vše v pořádku. Všichni zaměstnanci jsou prokazatelně proškoleni.