Gestas

Nepřijde vám tahle rada z příručky pro jehovisty úchylná?

Svědkové Jehovovi se považují za jediné pravidelné křesťany, a přesto jako radu pro komunikaci se židy napíšou, abyste řekli tohle:„Nepatříme ke křesťanstvu a nevěříme v trojici, ale uctíváme Boha Abrahamova“. Také vám to přijde tak úchylné? Vždyť ta první část souvětí je v naprostém rozporu s tím, co tvrdí!
Prostudujte bod „Když někdo řekne:jsem žid“ http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1101989203#p52

Odpovědi
hapiky

Každá liška svůj ocas chválí, a ta co ho nemá říká, že je dobře bez něho

Kepler

Mně tedy připadají úchylná všechna tvrzení všech sekt. Tak nevím, proč bych se měl zabývat kravinama. A vůbec netuším, proč bych se měl zabývat stále stejným tématem od někoho, kdo dostal ban a dostalo tak na srozuměnou, že zde není žádoucí.

Roman71

Je dobré vědět, co je skutečné křesťanství a co je „křesťanstvo“, tedy to, co se za křesťanství pouze vydává. Potom ti do dá smysl.. Trojice je církevní nauka katolické církve, která žel patří právě ke křesťanstvu. V Bibli není ani zmínka, ba ani náznak toho, že by Bůh byly tři osoby v jedné. Židé jasně věděli, že Bůh Abrahamův, Izákův a Jákobův je jen jeden – Jehova. A dodnes toto jméno židé velmi dobře znají.

Roman71

Jen tak mimochodem to není „příručka pro jehovisty“, ale knížka „Rozmluvy z Písem“ vydaná Svědky Jehovovými, užitečná pomůcka do kazatelské služby.

Gestas

Nevíte náhodou, jaké to má ISBN?

Roman71

ISBN v této knížce není.

Anglický název je: „Reasoning From the Scriptures“
česká verze má kód: Czech (rs-B)

Printed in Germany
Druck: Wachtturm-Gesellschaft, Selters/Taunus

Gestas

gecco promluvil…

Kepler

???

Kepler

a postižený se ozval