Nepoznáte náboženství podle popisu?

Omlouvám se za málo informací, ale je to již velmi dlouho, co jsem o tom četl, a rád bych to znovu dohledal. Existuje takové náboženství, nepamatuji si jeho jméno, jen vím, že ho založil nějaký muž, kterého se zeptali na smysl života myslím a on jim něco odpověděl a pak odešel a už ho nikdy nikdo neviděl. Součástí náboženství je i asketismus a mniši někdy odchází na několik let do přírody sami. Mělo by pocházet z Číny.

Update: Už jsem to našel, je to Taoismus.Lao-c’ žaložil tento směr a když viděl, že se stát Čou rozpadá, rozhodl se odejít do samoty a nikdo ho už nikdy neviděl.

Odpovědi
Nuk nuk

Moc jste toho tedy vážně nenapsal, protože asketické mnišské řády a skupiny existují téměř ve všech náboženstvích a mnohá náboženství mají na svém začátku někoho, kdo vyučoval smyslu života. Nicméně podle té Číny soudě se jedná o buddhismus nebo nějakou jeho větev.

quentos

Nuk Nuk: buddhismus mě napadl taky, ale ten nepochází z Číny…

Nuk nuk

No nepochází, ale hodně lidí je přesvědčených, že ano. Ten popis je tak nejistý, že jsem na buddhismus vsadila. Přiznám se ale, že taoismus mě nenapadl :)