Avatar uživatele
anonym

Nepoznáte náboženství podle popisu?

Omlouvám se za málo informací, ale je to již velmi dlouho, co jsem o tom četl, a rád bych to znovu dohledal. Existuje takové náboženství, nepamatuji si jeho jméno, jen vím, že ho založil nějaký muž, kterého se zeptali na smysl života myslím a on jim něco odpověděl a pak odešel a už ho nikdy nikdo neviděl. Součástí náboženství je i asketismus a mniši někdy odchází na několik let do přírody sami. Mělo by pocházet z Číny.

Update: Už jsem to našel, je to Taoismus.Lao-c’ žaložil tento směr a když viděl, že se stát Čou rozpadá, rozhodl se odejít do samoty a nikdo ho už nikdy neviděl.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 2665 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Moc jste toho tedy vážně nenapsal, protože asketické mnišské řády a skupiny existují téměř ve všech náboženstvích a mnohá náboženství mají na svém začátku někoho, kdo vyučoval smyslu života. Nicméně podle té Číny soudě se jedná o buddhismus nebo nějakou jeho větev.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

Nuk Nuk: buddhismus mě napadl taky, ale ten nepochází z Číny…

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nuk nuk

No nepochází, ale hodně lidí je přesvědčených, že ano. Ten popis je tak nejistý, že jsem na buddhismus vsadila. Přiznám se ale, že taoismus mě nenapadl :)

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek