Avatar uživatele
Kepler

Neporušuje admin svá vlastní pravidla?

Celkem často se znovu objevují starší otázky na prvním místě, a to bez vědomí tazatele. Pravidlo: duplicitní, opakující se příspěvek. Vůbec nechápu, proč se tak děje a k čemu je to dobré?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jirka F před 1699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Já bych si možná i příčinu troufnul tipnout.
Totiž na tomto serveru je pro tazatele omezen počet editací otázky (můžeš ji upravit jednou) není však omezeno kdy tu úpravu provedeš, takže ji klidně můžeš provést až roky po položení původní otázky (třeba jen opravíš gramatickou chybu). Systém zjevně neřadí odpovědi podle času položení otázky ale podle času poslední změny. A to by mohla být příčina proč se některé velmi staré dotazy občas vyhoupnou zpět na titulní stránku.

Řešením by bylo jednoduše buď zabránit editacím otázky později než nějakých 24 hodin od jejího založení nebo v přehledu na titulní stránce řadit podle data položení otázky ne podle data její poslední úpravy.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Myslím že v prípade presunu starej otázky dopredu v tiráži je uvedené, kedy otázka bola vložená má k tomuto presunu administrátor má právo. Tu nejde o duplikát, opakovanie ale len o fyzický presun pôvodnej otázky. Zjavne tak koná po dohode s majiteľom stránky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Já jsem si před chvílí všimla jedné hloupé otázky,
ale tu tazatelka upravila… Jinak jsem nic nezaregistrovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Taky jsem dostal příspěvek, že se opakuji. Jistě používám pouze písmena naší abecedy, těch je asi 40, takže když napíšu více než dva řádky, nějaká písmena se musí opakovat. V tom má admin pravdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Administrátor má svoje pravomoce, majitel bytu proti nájemníku také rovněž tak majitel TV Barandov a.t.d.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Když už tedy víme že na titulce nejsou otázky řazeny podle data založení ale podle data poslední změny otevírá se nám celá škála možných úkonů, které otázky mohou nechtěně posunout na začátek. Kromě editace tazatelem klidně i obnovení otázky poté co si tazatel postěžoval, že mu byla vymazána na základě hlášení. Admin do toho může po letech zasáhnout otázku obnovit ale tím zřejmě změní časovou značku poslední editace a ta se opět může dostat na začátek.

před 1698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Celé to může mít ještě mnohem prostší příčinu. V systému je možná chyba a ten při určitých úkonech edituje čas vzniku na NOW() … v takovém případě by řazení na titulce mohlo být správně podle data vzniku, ovšem zmíněná chyba u určitých úkonů může otázku nechtěně hodit do popředí. … možností je samozřejmě víc ale, ale v podstatě jsou všechny na jedno brdo 🙂

před 1698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jinak dlužno podotknout, že pro admina žádná pravidla neplatí. Ten si tu s tím vším může dělat cokoliv ostatně odsouhlasili jste to při registraci, že cokoliv napíšete sice zůstává vašim autorským dílem, přesto ale dáváte serveru NEODVOLATELNOU DOZIVOTNI LICENCI na libovolné nakládání s těmito texty 🙂 … takže si může libovolně staré otázky kdykoliv postrčit dopředu, nebo i dozadu, jak uzná za vhodné 😁

před 1698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nejde o úpravu otázky tazatelem, ale o posunutí adminem na první místo bez sebemenší změny. Opakuji: bez vědomí a souhlasu tazatele. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale uniká mi smysl. Ke starší otázce se už většinou nikdo nevrací. Takže jde o tapetování a umělé navýšení počtu příspěvků?

před 1699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Máte na mysli konkrétní otázku/y?

před 1698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler, ide o presun pôvodnej otázky, nie o zdvojenie. viď v tiráži otázky uvedenie počtu dní od vloženia tejto otázky.

před 1699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To ano, ale výsledný efekt je stejný, jako u duplicitní otázky. Nebo ne?

před 1698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ivzez: dlouho jsi tu nebyla, jde o fenomén poslední doby.

před 1699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek