Niikii

Nepochopitelná (pro mě) konstrukční úloha z matiky 🙂 Spletla jsem se v zadání..opra­vené ☹

AHoj mám za úkol narýsovat lichoběžníkKLMN,stra­na KL je rovnoběžná s MN.Potom strana k má 5,5 cm,n=3,5 c­m,m=7,5 cm,stra­na LN=5 cm..to je vše..musíme to narýsovat a napsat postup,nemohl by jste mi někdo alespoň napsat postup?abych to dokázala narýsovat protže vůbec nevím,jak začít ☹ nebo náčrtek..třeba přes emal?Jsem strašná že po vás chci pomoct,ale můj táta taky neví a mámu nemam ☹ Dekuju

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Můžeš to prosím načrtnout s rozměry stran mě to mate něco máš jako stranu k a něco jako LN.

Než se začne něco konstruovat tak se dělá náčrtek, kde zvýrazníš hodnoty které znáš jednou barvou a druhou barvou hodnoty které máš vypočítat

Náčrtek ti pomůže s řešením. většinou se začíná narýsováním základny.