Neplacení výživného, jak to tedy je?

EX byl odsouzen za neplacení výživného, již 2×, 2× podmíněně. Dluh na výživném neuhradil a ani si nadále neplnil svoji vyživovací povinnost. Na Policii mi řekli, že po dalších 4 měsících neplacení, ho mohu jít znovu udat. Už jsem to chtěla udělat, jelikož teď 30-tého by to byly čtyři měsíce, ale on za tento měsíc výživné poslal. Tak se ptám, jestli je to tak v pořádku a udat ho jít nemohu?? I když dluží za předešlá období?? Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
standa

Detaily vynechám, ale pokud nedoplatil vše do poslední koruny, tak jeho trestní odpovědnost
NEZANIKLA, i kdyby doplatil poslední tři měsíce…

Klidně jej zažalujte pro opakované neplacení výživného.

Další odpovědi
verka

Hodně štěstí. Po dvou odsouzení čeká matka na výživné již 18 let. Holt otec nedělá, tak není kde brát, ale samozřejmě nárok nezaniká.