Lgee

Není to trestný čin podvodu?

Jak může někdo vlastnit virtuální předmět za milion korun, vždyť vývojáři mohou sami ovlivňovat cenu těch předmětů nebo si je vytvořit pro sebe kolik chtějí a dát je komu chtějí, existují vůbec nějaká pravidla pro výrobu těchto předmětů?
Pokud lidé nevědí že si vývojář může vytvářet kolik předmětů chce jde pak o podvod?

Odpovědi
Edison

Zákon č. 40/2009 Sb. Zákon trestní zákoník

ČÁST DRUHÁ
ZVLÁŠTNÍ ČÁST

HLAVA V
TRESTNÉ ČINY PROTI MAJETKU

§ 209
Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou…

Já na tom nic trestného nevidím.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40?text=Trestn%C3%AD+z%C­3%A1kon%C3%AD­k#p209

Dochy

Považuji kupování předmětů ve hře za blbost. Ale pokud na tom některé hry jsou založeny a lidé do toho s tím jdou, pak nevím co by na tom mělo být trestného. Prodávají se i větší blbosti za ještě větší peníze (viz třeba banán přilepenej izolepou za několik milionů dolarů…)

Pokud by tvůrci hry řekli, že daný předmět bude ve hře unikátní a pak do ní implementovali 3 další, pak už by to podvod být mohl…

Reezo

Představte si situaci, že hrajete online hru, která vás baví a trávíte v ní většinu svého volného času. Jednou, ale vypadne z bosse legendární předmět, který má šanci na padnutí třeba 0,0001% . Cennost neurčuje jen šance za drop, ale také fakt, že o zabití bosse se můžete pokusit jen jednou týdně a rok má jen 52 týdnů. Což ve výsledku máte 52 pokusů ročně. Také je třeba uvědomit si, že z 99% bude ve skupině dalších 24 lidí, kteří budou chtít ten předmět taky.

Cennost určuje také vzhled předmětu, schopnosti předmětu, lore a obtížnost na získání. Navíc cena naroste mnohonásobně po tom, co již daný předmět nepůjde získat jiným způsobem než obchodě.

Vývojáři a jejich GM postavy mohou mít cokoliv budou chtít. Ovšem rozdíl je, pokud se jedná o jejich soukromé účty s herními postavami. Pokud by někoho přistihli, že zneužívá GM pravomocí, tak by rychle skončil. Všechny duplikáty by dohledali a bez lítosti by je zase smazali. Dost možná by zabanovali i všechny, kteří s tím měli co dočinění.
Nikdo by potom nehrál online hry, kdyby si tam admini honili Ego s nejvzácnější­mi věcmi.

To je jako kdyby se na trh dostal 1000× s Monoulisou a nikdo by nebyl schopný rozeznat kopii od originálu. Dost pravděpodobně by ten obraz ztratil na hodnotě, vzácnosti

Lgee

Edison – tak oni si třeba ty uživatele co si to koupí myslí že ten jejich předmět je unikátní a myslí že si majitel může vytvořit těch předmětů libovolné množství, tak sem myslel že to může být třeba zamlčení podstatných skutečnosti. Ale ta si chytřejší. (Bez ironie) já vím že já sem blb ale v Rase a IQ sem měl pravdu.

Edison

Hmmm… takže když si jdeš do obchodu koupit rohlík… taky si myslíš, že je unikátní? U rohlíku si taky výrobce vyrobí jakékoli množství a určí si cenu. Cenu určuje podíl poptávky a nabídky, jakož i náklady a očekávaný zisk. Prostě… je na každém co a za kolik si koupí.