annas

Není na světě bylina, aby k něčemu nebyla,, přitom lásku mou, běda, žádná bylina nemůže zhojit, píše O. Co platí?

.1. citát nemá uvedeného autora, ale objevuje se pravidelně v časopise Vitae,, ale i v článcích, které se týkají přírody a užitečnosti bylin. Vyhází z principu, že lékař léči, příroda uzdravuje.

2. citát autor O. = Ovidius
https://citaty­.net/citaty/6596-publius-ovidius-naso-lasku-mou-beda-uz-zadna-bylina-nemuze-zhojit/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/by­linky-p%C5%99%C3%ADchuti-p%C5%99%C3%ADsada-ko%C5%99en%C3%AD-888734/

Odpovědi
hapiky

Zřejmě se jedná o neopětovanou lásku, či zklamání láskou.
I když se říká, že láska je křehká, nejde ji jen tak rozbít.
Vašek kdysi zpíval: Rozhod jsem se, léčit lásku, lékořicí…
Láska přichází inkognito a odchází kromě jiného se slzami v očích.

aliendrone

Jak se to vezme. Znám rostliny, které to při správném dávkování LEHCE zvládnou. Třeba takový durman, rulík, vraní oko, jéje, těch JE! Pokud přijmeme „vedlejší účinek“ (smrt), tak na účinnost si nelze stěžovat. ;) :D :D

Drap

Myslím, že celé lze považovat za pravdivé. Každá bylina je na něco, některá dokonce pomáhá odstranit několik neduhů, ovšem nešťastná láska může mít tolik rozdílných příčin, že i bylinky jsou na to slabé. To už tak na světě je.