zjentek

Není mysteriózní, že zrovna Velký pátek bude právě třináctým státním svátkem v roce?

..pokud to tedy ten píp na hradě schválí..

Nejlepší odpověď
gecco

Zjentku – já myslím, že třináctým svátkem v roce bude 2. svátek Vánoční, ne??
😉

Další odpovědi
Emefej

Už to tu bylo: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-tesite-na-novy-statni-svatek
Myslím, že nic nového se nedozvíš.

da ny

Nic mysteriozního na tom neshledávám 🙂
Ze 13 státních svátků v ČŘ za kalendářní rok (poprvé 2016) bude prostě
„jen“ druhý v pořadí .)

anonym

Jestliže se chceme rovnat západním státům, tak proč ne ve všem?Tam tento svátek už mají několik desetiletí.Byl jsem v Austrálii a tam se zeťák divil, proč to u nás ještě nemáme.Tam tento svátek už slavili i jeho rodiče když byli dětmi, takže tam to existuje tak 50 let.
To jen v naší republice se tomu někteří modří ptáci brání, prý jsme ateistický národ, tak ho nepotřebujeme.
Na toto mi řekl zeťák v Austrálii:„V Au­strálii existuje několik náboženství, ale pokud je u vlády křesťanská vláda, tak ostatní musí respektovat její rozhodnutí.“
A v západních státech (i v Austrálii) je to, že když svátek vyjde na sobotu či neděli, tak mají buď v pátek či v pondělí volno.A to v naší republice NEEXISTUJE, čili my jsme stále okrádáni o dny volna.

A my máme jen 12 svátků.Jeden svátek připadá na dva dny, ale dva dny volna za něj NEMÁME, takže je to stále jen jeden svátek.

anonym

Tak to bude jistě astrologický armageddon…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C3%A1tek_t%C5%99in%­C3%A1ct%C3%A9ho#Ud­.C3.A1losti_v_p­.C3.A1tek_13.

lexx

víte co to znamená ? no prostě není práce, zakázek ! to je maskovaná nezaměstnanost jak za totáče volné soboty třeba, dřív to nebylo…jak to dopadlo
všichni víme a následky neseme dodnes

lahny: srovnávej laskavě srovnatelné, výkonnost hospodářství zejména, reálnou mzdu a produktivitu, kupní sílu…

anonym

pro lexx
A proč toto nesrovnávaly do dneška všechny předchozí vlády, které nás přesvědčovaly, že musíme mít ceny srovnatelné se západem, ale už nesrovnávaly naše platy.Ministr zdravotnictví Heger nás neustále přesvědčoval co se všechno platí ve zdravotnictví na západě, Topolánek i Nečas nás zase přesvědčovali, jaké jsou ceny energií na západě a že za nimi zaostáváme.
Tak jak je možné, že modří ptáci nezohledňují tyto vaše připomínky co mně píšete.

Emefej

lany > modří ptáci tomu brání? Tak proč jste ten svátek nezavedli vy, když jste vládli? Měli jste na to přes 40 let.

anonym

Jojojojojo!!!

gecco

Proboho, Lahny – ty jsi ale blábola…!!!
Za komunistů bylo (ještě v roce 1989) státních svátků jen 7, zato byla spousta pracovních sobot…
Ale to´s tehdy nehorlil, viď že ne??
:-OOO
___
Mimochodem – jaktože ty, zažranej komunista, se pídíš po církevních svátcích??
😁
___
Tak nevím – je to stařecká demence a nebo dementní stařec?
😁

anonym

Já nehorlím po církevních svátcích, ale beru to jako DEN VOLNA (i když mně už to může být jedno, jsem nezaměstnaný a za 10 měsíců jdu do důchodu).
Ano,za komunistů bylo méně svátků, ale PROČ HAVEL ŘÍKAL, NEJSME JAKO ONI a přitom se dnešní páni brání svátkům, které byli i za první republiky?
A jak říkám, pokud nám stále poukazují, že máme držet krok se západem, tak proč ne i se svátkama.
Rakousko 16 svátků
Německo 15 svátků
Anglie 13 svátků atd.
A jak jsem už psal, když tam vyjde svátek na sobotu či neděli, tak tam jsou doma v pátek či v podělí.Tak PROČ NE I U NÁS???

gecco

Lahny, odpověz si – ale upřímně:

  • koho volíš??
  • kolik svátků prosazovali tebou volení politici za posledních 25 let??

___
Ne, sem odpovědi nepiš – jen si to přiznej sám sobě…
😁

anonym

Oni komunisti byli proti náboženství a církvi, takže církevní svátky se rušily.
Jenže Havlovo heslo bylo NEJSME JAKO ONI, ale jak je vidět ono to neplatí.Stále se prosazují komunistické metody a to i v počtu svátků.

A je zajímavé, že zavrhovali všechno co bylo za komunistů dobré a najednou se k tomu vracejí.
Co bylo slávy když automobilku Škoda převzal Volkswagen a první co zrušili byly školky. Dnes se OPĚT obnovují školky a jesle u firem (proč, když to za komunistů bylo špatné?).
Zrušili novomanželské půjčky a ejhle, tato vláda je opět navrhuje obnovit.

anonym

Teda Lahny já vás obdivuji, vy jste borééééc…

anonym

Děkuji, ale nevím jestli je to míněno jako lichotka a nebo v uvozovkách „borec“, protože když někoho chci slušně pohanět, tak mu to řeknu s úšklebkem a jakoby jiným hlasem a pokud to je písemnou formou, tak to napíšu do uvozovek, čímž to dostává úplně jiný význam.
Ale jak vidím, zde je to bez úvozovek, tak to bude opravdové ocenění.

anonym

Já teda vůbec né,jen kroitím hlavou jak něco takovýho může lidská kebulka vyplodit.

annas

Ad Jugárku, Jugárku, také se divím, že kážeš vodu, piješ víno, ale obchoduješ s kořalkou. 🙂

zjentek

jaktože mě nikdo neupozornil na pravopis sakra- asi mělo bejt- „už“ třináctým svátkem… ;ooooo ..né???

anonym

Vážně fakt, sice tomu tak moc nerozumím, ale něco mi říká, že jste dobrý člověk.

anonym

Děkuji, ale Jugar si to očividně nemyslí.