Lamalam

Jak se těšíte na nový státní svátek?

Budete v případě schválení novely slavit Velký pátek? Podrobnosti viz http://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/64761/cesko-bude-mit-novy-den-volna-svatkem-se-ma-stat-velky-patek.html

Nejlepší odpověď
anonym

Nejvíce se budou těšit neznabozi.
Doplňuji:
lahny, tobě to snad musí být fuk, když jsi bez práce a tudíž bez zaměstnavatele! Nebo už máš stálou práci?

Další odpovědi
gecco

Jasně…
😉
Tedy – budu jej slavit nikoli ´velikonočně´, ale protože o Velikonocích často vyrážím/e na prodloužený víkend, bude toto (prozatím hypotetické) další prodloužení velice vítané.
😉

Agneta

Zavedení náboženského svátku vidím jako zaprodaneckou službu Vatikánu. Stále jim jen ustupujeme. Pravděpodobně se Vatikán chystá u nás převzít pomalinku ale jistě víc a víc sociálního zabezpečení… jako péči o staré a postižené, později převzít částečně školství…pak působit v našem zákonodárství…!!!!
Proč se zavádí náboženský svátek v zemi, kde jsou tito „svatí kozlové“ v naprosto beznadějné menšině?

Kolik lidí chodí do kostela? Asi 0,000000001 % !

Pro nás to bude mít okamžitě za následek pokles bruttoproduktu. Který zodpovědný politik může toto odsouhlasit?
Zavřené obchody, všechno zavřené…►to se mi vůbec nelíbí

anonym

Když se stále chceme přiblížit západním zemím, tak by také měli odsouhlasit pokud přijde nějaký svátek na sobotu, tak být v pátek doma, pokud na neděli, tak v pondělí doma.
Takto to chodí v jiných kapitalistických zemích.
Dělníci v kapitalistických zemích dělají 1400 hodin za rok, český dělník 2000.A právě tohle je jedním z aspektů, že je u nás vyšší nemocnost než na zápědě.Oni tam také mají NÁROK na 6 dní (záleží na firmě, někde i více) na to, že mohou být doma.Stačí zavolat do firmy MNĚ BOLÍ HLAVA a mají to placené.U nás jsme doma při marodění 3 dny ZADARMO.
Jsem nevěřící, ale jeden den svátku navíc se hodí.Mně je jedno, jak který svátek bude pojmenovaný či kvůli jakému světci bude pojmenovaný,
takže pokud se chceme rovnat západu, TAK ALE SE VŠÍM VŠUDY.
Klaus nám slibovat po revoluci, že do 5ti let, pokud si utáhneme opasky, doženeme Rakousko.Opasky si utahujeme 25 let a ještě jsme Rakousko nedohnali.Dobře se mají akorát podnikatelé a politici, kteří umí okrádat stát, ALE ČLOVĚK, KTERÝ DĚLÁ RUKAMA, JE NA TOM HŮŘ NEŽ ZA KOMUNISTŮ.

led

„Při Sčítání lidu 2011 celkový počet věřících celkem 2 175 087 (20,6 % obyvatel, 37,6 % odpovídajících)…Po­čet obyvatel hlásících se k Římskokatolické církvi poklesl na 1 083 899 (+ 71 138 se přihlásilo obecně ke „katolické víře“) (10,9 % obyvatel). Druhou největší církví je Českobratrská církev evangelická, k níž se přihlásilo 51 936 občanů. Dále Církev československá husitská, 39 tisíc členů (0,37 %). Vyšší podíl věřících má ještě Pravoslavná církev, která má celkem 27 tisíc členů, příznivci jediismu s 15 tisíci, Svědkové Jehovovi s 13 tisíci, Církev bratrská, respektive Křesťanská společenství, obě s 10 tisíci věřícími…“ z wikipédie https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C3%A1bo%C5%BE­enstv%C3%AD_v_­%C4%8Cesku , čo znamená že skoro 1,3 miliona, tj každý piaty obyvateľ ČR vyznáva Veľkonočné sviatky. To nehovorím o bezvercov, ateistov a príslušníkov iných náboženstiev, z ktorých mnohí si užívajú voľno aj v tieto sviatky.
Doplňuji:
pokračovanie v diskusii,
malý prepočet „Kolik lidí chodí do kostela? Asi 0,000000001 % !“
mne vyšlo 27,9% z 1.500.000 ve­riacich (viď vyššie)

lexx

netěším…dopadnem jak zadlužené Řecko

setapouch

Pl striktni odluce cirkve od statu jsem cekal zruseni vanocnich a velikonocnich svatku, ne ze cirkevnich svatku bude pribyvat.

Pepa25

Nemyslím si, že potřebujeme další státní státek. Když ale vycházím ze srovnání s okolními zeměmi (DE, AT, SK) tak jsme kupodivu s Poláky jediní, kdo má na Velikonoce volno jen v pondělí …

ReHu

Mně to je úplně jedno, udělám si volno, kdy chci 🙂

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=BVSJwDFnm34
Doplňuji:
Tak to jim neprojde,protože za práci ve svátek 100% asi a těch peněz?!

klumprt

Jako zaměstnanec se těším. Jako neznaboh nadšen nejsem, protože se tímto v lidech pokoušejí vzbudit falešný pocit, že ten den je něčím významný. A ekonomice to taky příliš neprospěje.

Rocker

Každý den strávený na chalupě se hodí.

anonym

Uvítám i jako neznaboh každý svátek,aspon zas kousek volna.

Emefej

Těším se. Oslavím ho jako filipínci, už si vyrábím kříž.

Agneta

led >>> „celkový počet věřících celkem 2 175 087 (20,6 % obyvatel“ ►ale ty sama víš, že je to naprostá blbost, že.
Když jsou ty dotazníky šikovně nastavené, tak tam omylem zakroužkují lidé „nějakou …“. Do kostela chodí věřící – a těch je 0,000000001%!!!!! Ostatní jsou nevěřící (ve smyslu církve). Česko v tom drží (v zahraničí velmi uznávaný) evropský rekord:DDD

led

uvedený údaj hovorí o veriacich podľa štastistických údajov, ale nerozlišuje typ náboženstva. Veriaci, to nie sú len kresťania, ale aj príslušníci iných náboženstiev, napríklad židia, muslimovia, budhisti,…a iní.

led

Agneta, skús si číselne vyjadriť koľko ľudí – z obyvateľov ČR – je tebou udávané %. V zmysle odkazu od Pepa25 by počet veriacich navštevujúcich kostol (ide len o kresťanskych veriacich čo už samé o sebe skresľuje základný údaj) je 3,9% všetkých! obyvateľov ČR bez ohľadu na ich náboženské cítenie.
Ak by sme ale počítali len z oficiálneho počtu prihlásených ku niektorej z kresťanských náuk, percento z nich navšívených kostol by sa výrazne zvýšilo.
Počítajme, 1.500.000 veri­acich, 419 188 navšte­vujúcich kostol (v deň sčítania) tu mi vyšlo výsledných 27,9458667% veriacich – prihlásených k viere v Krista
Počet obyvatel v obcích – k 1.1.2015 https://www.czso­.cz/csu/czso/po­cet-obyvatel-v-obcich-k-112015

Pepa25

K těm 0,000000001% zkusím zajímavý odkaz:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/S%C4%8D%C3%AD­t%C3%A1n%C3%AD_%C3%BA%C4­%8Dastn%C3%AD­k%C5%AF_bohos­lu%C5%BEeb

Agneta

Děkuji, a kvůli těmto 4 % má být zaveden svátek? V některých evropských zemích mají podstatně víc než 4 % muslimů, ve Francii jich je 5 miliónů… takže asi někdo podmáznul chudé české (a stále nenažrané) politiky:D
Že by vatikánští ilumináti?:D
Takže v Česku stačí mít nějakou 4 % menšinu, a už se bude pro ně zavádět státní svátek?
Tomu věří jen ve Vatikánu:DDD