Nenastoupil ten den k vykonu trestu – co se stane?

dobry den muj druh nenastoupil v den do vykonu trestu co mu byl urcen den a nastoupil o 14 dni pozdeji tak jsem se chtela zeptat jestly dostane neco navic a kolik by mohl dostat. dekuji za odpoved.

Nejlepší odpověď
standa

Takto ´od stolu´ to nelze odhadnout, protože je na zvážení vedení věznice, zda tento opožděný nástup bude považován za neomluvený a tudíž i za trestný čin „maření výkonu…“ a nebo zda váš druh bude mít ´po ruce´ nějaké racionální odůvodnění či omluvu.

Pokud druh nepředloží žádnou ´omluvenku´, tak to bude asi problém. Druh nastoupí výkon trestu a pravděpodobně bude obviněn z dalšího trestného činu, za který nejspíš ´vyfasuje´ další trest na spodní hranici trestní sazby, která je 0–3 roky…, nejspíš v řádu měsíců.