gabina.11

opožděný nástup

Chtěla bych se zeptat,přítel měl nástup k výkonu trestu 11.7.2009 a nastoupil opožděně bez doprovodu policie 28.8.2009,zda dostane trest navíc za opožděný nástup.

Nejlepší odpověď
standa

Opožděný nástup (a je jedno zda s doprovodem Policie či ´dobrovolně´), který nebude hodnověrně a z vážných důvodů vysvětlen, MŮŽE být považován za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

O tom, zda ´věznice´ podá podnět k šetření a jaký by byl případně trest, nelze bez znalosti důvodů tohoto opožděného nástupu spekulovat.

Další odpovědi
atriplex

Pokud se do věznice dostal bez pomoci státních orgánů, tedy sám a dobrovolně, viděl bych to spíše na kázeňský trest (např. nepovolení návštěv apod.), než prodoužení trestu jako takového.