Nemáte zkušenost s klínovými řemeny u auta Peugeot?

Dnes,při cestě do práce mi prasknul řemen,který pohání alternátor.Nav­štívil jsem www.autokelly.cz a tam je nepřeberná škála různých řemenů ,ale nevím jaký si mám vybrat.Vlastním Peugeota 306 r.v.1996,motor 1.4.Poradíte,který klíňák je nejvhodnější? Děkuji
Doplňuji:
Závada odstraněna.Dostal jsem email od machra svého oboru,který dokonale určil z mých podaných indicii jaký klínový řemen je potřeba!

Nejlepší odpověď
venkovan

Klínové řemy – pokud se zničí jejich originální označení se kupují podle katalogu klínových řemenu a výrobního čísla a typu/modelu auta. Nezbyde nic jiného než zajed do servisu a vyhledat v katalogu. Mimo atokelly, je tu autobenex (nevím jestli je to správně), Autostangl a další.
To vyhledávání podle výrobního čísla prakticky platí pro všechny díly (výfuky, chladičem tlumiče pérování, …). Takže je třeba si ho někam zapsat.
Pokud je řemen je roztržený, v celku. v prodejně ho dokáží změřit.
Když byla nouze nejvyšší – na ulici se řidič vrhl na nejbližší pohlednou ženu, strhal z ní siloňáky a utekl s nimi k autu a udělal z nich provizorní klíňák – na dojetí cca několik desítek kilometrů.

Další odpovědi
mosoj

No ona je tam také nepřeberná škála typů aut zn Peugeot 306. Jenom z roku výroby a obsahu se to nedá. Také je něco na tom starém řemenu označeno !!

franku

Oni by podle katalogu měli vědět,jaký rozměr budeš potřebovat.