novaky

Nekonečný kód na konečný počet znaků

Příklad: mám kufr se dvěma zámky. První zámek je osazen jedním desítkovým číselníkem, druhý zámek dvěma číselníky. Kód prvního zámku prolomím na max. desátý pokus, kód druhého na max. stý.
Podle této logiky, kdybych chtěl, aby zámek měl nekonečně mnoho kódových variant, musel bych použít nekonečně mnoho kodérů.
Ale ono to tak není. Vím, že existuje kód, který při konečném počtu znaků, nabízí nekonečně mnoho variant.
Jen to neumím nějak najít. Sem chodí docela bedny. Navede mě někdo k řešení?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
arygnoc

Tlachám

Doplňuji:
ak máte konečný počet prvkov, nemôže vzniknúť nekonečný počet kombinácií (s opakovaním):

počet kombinácii = počet kódovaných prvkov + počet kódovacích prvkov – 1 a to nad počet kódovacích prvkov

nakoľko ani jeden člen NIE JE nekonečný, výsledok bude konečné číslo.

Adelam

Tlachám